خزانه‌داری آمریکا: ماینرها، استیکرها و برنامه‌نویسان مشمول گزارش مالیاتی IRS نمی‌شوند

تصویت لایحه زیر ساخت در ایالات متحده که شامل بندهایی در مورد صنعت کریپتو بود، موجی از نگرانی‌ها را بین ماینر ها و سپرده‌گذاران رمزارزها ایجاد کرد. این دسته از فعالان نگران بودند که با قانون جدید آن‌ها هم مشمول تعریف «کارگزار بورس» و ملزم به انجام امور مالیاتی آن شوند.

به گزارش و به نقل از کوین دسک، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در نامه‌ای که روز جمعه به گروهی از سناتورها ارسال شد، اشاره کرد که استخراج کنندگان و استیکرهای کریپتو و برنامه‌نویسان لازم نیست که مانند صرافی‌ها گزارش مالیاتی ارائه کنند.

این نامه به نگرانی‌های فعالان صنعت رمز ارزها پاسخ می‌دهد. در سال گذشته و پس از تصویب «لایحه زیرساختی»، این نگرانی وجود داشت قانون جدید با تعمیم تعریف قانونی «کارگزار بورس»، گزارش مالیاتی از ماینرها و سپرده‌گذاران (استیک کنندگان) بخواهد که امکان تهیه آن را ندارند و فعالیت آن‌ها را مختل کند. ماینرها و استیکرها مستقیما با مشتریان سر و کار ندارند و در صورتی که تعریف «کارگزار» آن‌ها را شامل می‌شد ملزم به جمع آوری اطلاعات دقیق در مورد مشتریان و معاملات آنها بودند. این مورد باعث نگرانی شدید فعالان صنعت کریپتو در ایالات متحده شده بود.

فعالان صنعت کریپتو از قبل از تبدیل این لایحه به قانون و پس از آن تأکید داشتند که کار ماین ها و استیکرها تنها تسهیل تراکنش‌ها است و آن‌ها مانند صرافی‌ها به اطلاعات مشتریان دسترسی ندارند و در صورتی که تعریف قانونی «کارگزار» آن‌ها را شامل شود امکان انجام الزامات مالیاتی آن را نخواهند داشت. نامه وزارت خزانه‌داری نشان می‌دهد که گسترش تعریف قانونی «کارگزار» محدود به آن دسته از فعالان صنعت کریپتو است که تا به امروز مشغول جمع‌آوری این اطلاعات بوده‌اند، مانند صرافی‌ها؛ و از این‌رو ماینرها و سپرده‌گذاران را شامل نمی‌شود.

در این نامه که توسط جاناتان دیویدسون (Jonathan Davidson)، دستیار وزیر خزانه‌داری در امور قانون‌گذاری نوشته شده است، می‌خوانیم:

مقررات موجود، تنها آن دسته از فعالان صنعت را ملزم به ارائه گزارش مالیاتی مربوط به کارگزاران می‌کند که به اطلاعات مربوط به فروش اوراق بهادار توسط مالیات‌دهندگان دسترسی داشته باشند.

فعالان فرعی که امکان دسترسی به اطلاعات مفید برای سازمان مالیات (IRS) ندارند، مشمول الزامات گزارش‌دهی کارگزاران نمی‌شوند. برای مثال کسانی که تراکنش‌ها را از طریق مکانیسم اجماع تایید می‌کنند، در جریان این موضوع نیستند که آیا تراکنش مذکور بخشی از یک معامله بوده است یا خیر. کسانی که تنها اقدام به فروش دستگاه‌های ذخیره‌سازی کلید خصوصی می‌کنند و یا کسانی که صرفا به کدنویسی مشغول هستند، اقدامی مبنی بر فعالیت کارگزاری انجام نداده‌اند.

وزارت خزانه‌داری همچنین قصد دارد تفاوت‌های چشم‌گیر بین اوراق بهادار سنتی که به کارگزاران بورس مربوط می‌شود و دارایی‌های دیجیتال را مورد بررسی قرار دهد.

دیویدسون اضافه کرد وزارت خزانه‌داری قصد دارد برای نحوه تعریف کارگزار، مشابه با فرآیندی که برای سایر مقررات اجرا شده توسط آژانس‌های فدرال طی می‌کند، یک دسته مقررات پیشنهادی ارائه کند. این فرآیند به عموم مردم و فعالان صنعت برای اظهارنظر در مورد مقررات پیشنهادی فرصت می‌دهد.

گروهی از نمایندگان ماه گذشته در نامه‌ای به جنت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه‌داری، تعریف لایحه زیرساخت در مورد کارگزار را به چالش کشیدند و گفتند که این تعریف با فضای صنعت کریپتو سازگاری ندارد.

منبع: کوین دسک


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه