ویتالیک بوترین ۶ میلیارد دلار توکن شیبا (SHIB) را سوزاند

  • ویتالیک بوترین هم بنیانگذار اتریوم ۹۰٪ از توکن‌های شیبا SHIB خود را سوزاند. او قصد دارد ۱۰٪ باقیمانده را نیز به خیریه کمک کند. او در اینباره اعلام کرد:

من تصمیم گرفته‌ام که ۹۰٪ از باقیمانده توکن‌های شیبا خود را بسوزانم. ۱۰٪ دیگر آن نیز در بلند مدت  به خیریه‌هایی با ارزش‌هایی مانند خیریه Cryptorelief اهدا خواهم کرد.

بوترین توضیح داد که نگهداری این توکن در کیف پول‌های اصلی یک گزینه به حساب نیامده بود. با این حال او نخواست که از این تراکنش او برداشت اشتباهی صورت گیرد. در نتیجه این برنامه‌نویس کانادایی روسی تصمیم گرفت توکن‌های خود را به آدرس استاندارد توکن سوزی ارسال کند.

این تراکنش را در جستجوگر etherscan ببینید.

این میلیاردر ۲۷ ساله از جامعه طرفداران این توکن تشکر کرد و از آنان حواست بدون مشورت او برایش توکن ارسال نکنند.

توسعه دهنده‌های این توکن، نیمی از تمام عرضه آن را به عنوان هدیه برای ویتالیک بوترین ارسال کرده بودند.

توکن شیبا از ریزش بازار جان سالم به در برد

توکن شیبا اینو (SHIB) به دلیل سخاوت بوترین، توانست به همراه چند کوین دیگر از ریزش قیمت بازار ارزهای دیجیتال جان سالم به در ببرد.

ویتالیک بوترین علاوه بر اینکه با سوزاندن توکن‌های خود، میزان عرضه نهایی آن را نصف کرد، بلکه با این کار آن را نیز غیر متمرکزتر ساخت.

در همین حال، دوج کوین، مشهورترین میم کوین بازار حدود ۹٪ ریزش قیمت داشته است.

بوترین در پیامی که در این تراکنش قرار داده بود گفته است:

واقعا تحت تاثیر برخورد جامعه توکن‌هایی با نماد سگ در خصوص کمک های مالی اخیر قرار گرفته ام. بسیاری از کاربران این توکن ها، بخشندگی و تمایل خود را نه فقط به کسب سود خود، بلکه به بهتر شدن جهان نشان داده‌اند. من تمام کسانی که با شوق این کار را انجام می‌دهند پشتیبانی میکنم

رالی صعودی توکن شیبا در ۱۲ می، زمانیکه ویتالیک بوترین تریلیون‌ها توکن SHIB آن را فروخت و به خیریه اهدا کرد، متوقف شد.

در زمان نگارش این خبر قیمت توکن شیبا (SHIB) در سایت Coinmarketcap حدودا ۰.۰۰۰۰۱۵ دلار است و این توکن در رتبه ۲۸ ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار قرار دارد.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه