رشد بی‌سابقه کارمزد شبکه اتریوم در پی پامپ میم کوین‌ها

هزینه استفاده از شبکه اتریوم به بالاترین میزان خود در تاریخ رسیده است. متخصصان، جنون اخیر میم کوین‌ها (meme coin) را دلیل اصلی افزایش گس شبکه اتریوم می‌دانند.

در هفته گذشته، میانگین هزینه کارمزد شبکه اتریوم با ۴۷۰٪ افزایش به بالاترین میزان خود رسید و همچنان این رشد ادامه دارد.

بر اساس گزارشات Bitinfocharts، میانگین کارمزد تراکنش‌های این شبکه هفته گذشته تا حدود ۱۲ دلار پایین آمده بود. با این حال این مقدار امروز حدود ۷۰ دلار است که نسبت به رکورد قبلی آن در فوریه (حدود ۴۰ دلار) دو برابر افزایش یافته است.

گزارشات نشان می‌دهد میانگین کارمزد استفاده از این شبکه در پلتفرم‌های دیفای و صرافی‌های غیرمتمرکز شبکه اتریوم می‌تواند بسیار بالاتر از این رقم‌ها باشد.

ETH Gas Station گزارش داده است انجام یک تراکنش سواپ توکن در صرافی یونی سواپ به صورت میانگین حدود ۲۰۰ دلار هزینه دارد و بالاترین مقدار آن ۲۴۰ دلار بوده است. اضافه کردن و یا برداشتن نقدینگی از یک قرارداد هوشمند می‌تواند تا ۲۱۰ دلار هزینه داشته باشد.

میانگین هزینه کارمزد گس تراکنش در شبکه اتریوم

توکن‌های الهام گرفته از نژاد سگ‌ها

تراست‌نود با پست کردن تصویری از تراکنش یک کاربر با کارمزد ۳۳۷ دلار، رشد سرسام آور گس شبکه و شلوغی بیش از حد آن را ناشی از جنون میم کوین‌ها و نقش ایلان ماسک در شروع این حرکت با استفاده از دوج کوین می‌داند.

علاوه بر آن در این گزارش آمده است توکن شیبا (SHIB) که خود را به عنوان قاتل دوج کوین معرفی کرده است یکی دیگر از دلایل شلوغی شبکه اتریوم است.

این اقدامات یادآور بازار سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ هستند که در آن زمان فومو بازار را فراگرفته بود و بسیاری برای کسب درآمد از این بازار به خرید توکن‌های مختلف پرداختند.

پامپ و دامپ قیمت برگشته است

در کمتر از یک هفته توکن SHIB بیش از ۱۴۰۰٪ رشد داشته است؛ با این حال دامپ قیمت هم‌اکنون شروع شده است. قیمت این توکن بدون هدف کپی شده از دوج کوین، تاکنون بیشتر از ۳۰٪ کاهش قیمت داشته است.

روز گذشته توکن دیگری با الهام از توکن‌هایی با محوریت سگ‌ها به نام توکن WOOFY در شبکه یرن فایننس راه‌اندازی شده است. موج جدید دلالان و فومو ایجاد شده در این بازار باعث شد تا قیمت YFI به بالاترین قیمت تاریخ خود در ۹۰،۰۰۰ دلار برسد.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه