دوج کوین به ماه می‌رود؛ ارسال محموله فضایی SpaceX با تامین مالی DOGE

شرکت تولیدی و زنجیره تامین ژئومتریک انرژی (Geometric Energy) مستقر در کانادا، محموله‌‌ای که با استفاده از دوج کوین (DOGE) تامین مالی شده است را با اولین راکت شرکت اسپیس‌اکس به ماه، ارسال خواهد کرد.

این شرکت در اطلاعیه‌ای روز یکشنبه اعلام کرد ماهواره تجاری این شرکت می‌تواند به همراه موشک فالکون ۹ اسپیس‌اکس با عنوان DOGE-1 Mission تا سه ماه ابتدایی سال ۲۰۲۲ به ماه پرتاب شود. این محموله با وزن ۴۰ کیلوگرم به گونه‌ای طراحی شده است تا به وسیله دوربین‌ها و سنسورهای تعبیه شده در آن به همراه سیستم محاسباتی و ارتباطی، اطلاعات لازم را به دست آورد و آنها را مخابره کند.

تام اچینرو عنوان کرد:

معامله به وسیله دوج کوین در این مقیاس به این معنی است که شرکت ژئومتریک انرژی و اسپیس‌اکس DOGE را به عنوان واحد محاسبه معاملات در فضا برگزیده‌اند. این عملیات، کاربرد ارزهای دیجیتال خارج از زمین را نشان خواهد داد و پایه و اساس تجارت بین سیاره‌ای را بنا خواهد کرد.

ارسال ماهواره DOGE - 1 شرکت اسپیس‌اکس به ماه

هیچ کدام از این دو شرکت نحوه استفاده از دوج کوین (DOGE) در این ماموریت را توضیح نداده‌اند. این هزینه می‌تواند به بخش توسعه محموله و یا ارسال آن به ماه مرتبط باشد.

ماموریت‌های قمری قبلی هزینه‌های چشمگیری به همراه داشته‌اند. برنامه اکتشاف قمری چینی Chang’e 4، آخرین وسیله‌ای که در سال ۲۰۱۹ بر روی سطح ماه فرود آمد حدود ۱۷۲ میلیون دلار هزینه در پی داشت. کاوشگرهای قمری ناسا و کاوشگر Dust Environment ماهواره‌ای که در سال ۲۰۱۳ برای گردش در مدار ماه پرتاب شد، محموله‌ای به وزن ۴۹.۶ کیلوگرم را حمل می‌کرد که هزینه‌ای معادل ۲۸۰ میلیون دلار در پی داشت.

ممکن است که ماهواره شرکت ژئومتریک انرژی هزینه‌ای مشابه داشته باشد؛ البته باید در نظر داشت که طراحی شرکت SpaceX پس از گذشت ۸ سال نیز به صرفه‌تر شده است. این شرکت می‌بایست حدودا ۲۲۵.۸ میلیون دلار برای ارسال محموله ۴۰ کیلویی هزینه کند. در زمان نگارش این خبر این مقدار معادل تقریبا ۳۸۸ میلیون DOGE است که این مقدار ۰.۳٪ از کل موجودی در گردش توکن دوج خواهد بود.

ایلان ماسک مدیر شرکت SpaceX مرتبا در توییتر در مورد اینکه دوج کوین اولین ارز دیجیتالی خواهد بود که به ماه می‌رسد سخن گفته است. فعالیت‌های ایلان ماسک در رسانه‌های اجتماعی باعث شده است قیمت DOGE در ۳۰ روز گذشته حدود ۷۶۷٪ رشد داشته باشد.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه