بانک‌های آمریکایی به دنبال ارائه معاملات بیت کوین

بانک‌های آمریکایی قصد دارند به معاملات بیت کوین وارد شوند و به زودی برای مشتریان خود امکان خرید مستقیم از طریق حساب‌هایشان را فراهم می‌کنند. دوره‌ای که بانک‌های آمریکایی، بیت کوین و ارز های دیجیتال را به عنوان دشمن می‌پنداشتند رو به اتمام است.

بر اساس گزارش CNBC در روز چهارشنبه، گروه سرمایه‌گذاری دیجیتال NYDIG با شرکت فین‌تک فدلیتی نشنال اینفورمیشن (FIS) قرارداد همکاری امضا کرده است و در پی آن است تا چارچوبی برای بانک‌های آمریکایی فراهم آورند تا امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را برای مشتریان آنها ممکن سازند.

پتریک سلز، مدیر راهکارهای بانکی گروه NYDIG اعلام کرد که تاکنون چندین بانک برای این برنامه اعلام آمادگی کرده‌اند که اکثر آنها سازمان‌های مالی کوچک‌تری هستند. با این حال سلز عنوان کرد که این شرکت در حال مذاکره با بانک‌های بزرگ آمریکایی است.

به نقل از مدیر اجرایی NYDIG احتمال آن وجود دارد که بانک‌های بزرگی همچون جی‌پی مورگان و بانک آو آمریکا بعد از آنکه بانک‌ها و موسسات کوچکتر از پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال سود کسب کنند به این برنامه بپیوندند. بانک آو آمریکا (BoA) یکی از مخالفان سرسخت ارزهای دیجیتال است که مرتبا ارزش بیت کوین و سایر رمزارزها را انکار کرده است.

به عنوان بخشی از توافق بین گروه NYDIG و شرکت FIS، بانک‌هایی که در این برنامه شرکت کرده‌اند می‌توانند امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به صورت مستقیم از حساب‌های کاربران برای آنها فراهم کنند.

چراغ سبز بانک‌های آمریکایی به معاملات ارز دیجیتال می‌تواند رقابت بین این موسسات با پلتفرم‌هایی مانند رابین هود و Coinbase و اسکوئر را در پی داشته باشد. بر اساس آمار منتشر شده قبلی، حدود ۹.۵ میلیون نفردر سه ماه ابتدایی سال ۲۰۲۱ از پلتفرم رابین هود برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده کرده‌اند.

یان ژائو مدیر عامل گروه NYDIG اعلام کرد که سود هنگفت معاملات رمزارزها که توسط شرکت‌هایی مانند رابین هود و کوین بیس منتشر شده است، باعث شده است بانک‌های آمریکایی بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال را بررسی کنند. ژائو گفت:

فقط موضوع این نیست که بانک‌ها فکر می‌کنند مشتریان آنها بیت کوین می‌خواهند، آنها معتقدند که باید این کار را انجام دهند چون اطلاعات آن را بررسی کرده‌اند. آنها می‌دانند که سرمایه‌ها وارد صرافی‌هایی مانند کوین بیس و کراکن در سرتاسر دنیا خواهد شد.

عرضه معاملات ارزهای دیجیتال توسط بانک‌های آمریکایی، در تناقض با موضع موسسات مالی این کشور در برابر رمزارزها است.

بانک‌هایی نظیر گلدمن ساکس و مورگان استنلی نیز اخیرا برنامه‌هایی برای عرضه صندوق بیت کوین به مشتریان سازمانی خود در نظر گرفته‌اند.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه