تسلا با فروش بیت کوین ۲۷۲ میلیون دلار سود خالص کسب کرد

تسلا سازنده خودروهای برقی در ماه فوریه اعلام کرد که ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. طبق گزارش شرکت تسلا موتورز در روز دوشنبه، این شرکت بخشی از دارایی‌های بیت کوین خود را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ فروخته و سود خالص ۲۷۲ میلیون دلاری از این فروش کسب کرده است.

تسلا در گزارش ۳۰ صفحه‌ای همراه با گزارش مالی سه ماهه خود به تاثیر مثبت ۱۰۱ میلیون دلاری حاصل از فروش بیت کوین اشاره کرده و گفته است:

نسبت به سال گذشته، تاثیرات مثبت حاصل از رشد فروش، رشد درآمد اعتباری، بهبود سود ناخالص حاصل از کاهش قیمت محصولات و فروش بیت کوین تحت تاثیر کاهش میانگین قیمت فروش، افزایش هزینه‌های عملیاتی و هزینه‌های زنجیره تامین، سرمایه‌گذاری بر روی تحقیق و توسعه و سایر موارد قرار گرفته است. تغییر قیمت مدل‌های S و X بر سود ناخالص و هزینه‌های تحقیق و توسعه تاثیر منفی گذاشته است.

شرکت تسلا در گزارش سه ماهه خود بیان کرده است که سود حاصل از فروش ارزهای دیجیتال معادل با ۲۷۲ میلیون دلار بوده است.

شرکت تسلا در ماه فوریه و پس از اعلام خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین، به سرخط خبرها تبدیل شد. این مقدار در حال حاضر برابر با ۷.۷ درصد سرمایه شرکت تسلا است. شرکت تسلا هم‌چنین اعلام کرد بیت کوین را به عنوان ابزار پرداخت برای خرید خودروهای خود می‌پذیرد و برنامه‌ای برای تبدیل آن به ارز فیات ندارد.

شرکت تسلا به غیر از فعالیت‌هایی که در عرصه ارزهای دیجیتال دارد، درآمد خالص ۴۳۸ میلیون دلاری را در سه ماهه اخیر ثبت کرده است که از این حیث رکورد جدیدی به جای گذاشته است. ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت گفته است که انتظار می‌رود تحویل خودرو در سال جاری تا ۵۰ درصد افزایش یابد. این موضوع به معنای ارائه تقریبا ۷۵۰,۰۰۰ خودرو در سال ۲۰۲۱ خواهد بود.

ایلان ماسک بیت کوین خود را نفروخته است

ایلان ماسک در توییتر به جامعه ارزهای دیجیتال اطمینان داده است که علیرغم کسب سود شرکت تسلا از فروش اخیر بیت کوین، هیچکدام از بیت کوین‌های خود را نفروخته است.

این اظهارنظر ایلان ماسک پس از آن بیان شد که دیو پورتنوی (Dava Portnoy) مدیرعامل تسلا را به کسب سود از پامپ و دامپ مهندسی شده بیت کوین متهم کرد.

ایلان ماسک با رد ادعای پورتنوی بیان کرد که تسلا ۱۰ درصد از دارایی‌های خود را فروخته است تا نقدینگی بیت کوین را به عنوان جایگزینی برای پول نقد در ترازنامه مالی خود اثبات کند. وی افزود:

هیچکدام از بیت کوین‌های خود را نفروخته‌ام.

ایلان ماسک میزان موجودی بیت کوین‌های خود را اعلام نکرده است، اما توییت اخیر وی نشان می‌دهد که برنامه‌ای برای فروش آن ندارد.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه