بردی دیگر برای ریپل؛ دادگاه با افشای اطلاعات مالی مدیران ریپل مخالفت کرد

قاضی نتبرن از ریپل جانبداری کرد و به کمیسیون SEC دستور داد تا ۶ درخواست خود مبنی بر درخواست اطلاعات مالی مدیران اجرایی ریپل که به بانک‌ها ارسال کرده بود را لغو کند. در پی انتشار این خبر قیمت ارز دیجیتال XRP با رشد ۴۰٪ همراه بود و قیمت این ارز به ۱.۴۹ دلار رسید.

شرکت پردازش پرداخت‌های مبتنی بر بلاک چین ریپل توانست پیروزی دیگری در کشمکش حقوقی خود با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ثبت کند. قاضی پرونده با درخواست کمیسیون SEC مبنی بر دسترسی به سوابق بانکی مدیران اجرایی ریپل مخالفت کرد.
برد گارلینگهوس مدیرعامل و کریستین لارسن هم‌بنیانگذار شرکت ریپل به اقدام کمیسیون SEC در خصوص درخواست اطلاعات مالی خود اعتراض و بیان کردند که تمام سوابق ضروری در ارتباط با تراکنش‌های XRP را ارائه می‌دهند اما اذعان داشتند که اطلاعات مالی آنها ارتباطی با این پرونده ندارد. به علاوه، وکلای این افراد، اقدام کمیسیون SEC را اقدامی نامناسب و فراتر از اختیارات این کمیسیون عنوان کردند.
قاضی سارا نتبرن روز جمعه با درخواست مدیران اجرایی ریپل موافقت کرد. وی اعلام کرد که دسترسی به اطلاعات بانکی این افراد غیرضروری است. وی گفت:

درخواست‌های SEC منجر به درخواست‌های بیشتر و گسترده‌تر خواهد شد. هرچند، دسترسی به این اطلاعات ارتباطی با فروش XRP در بازار عمومی توسط این افراد یا تبلیغ فروش XRP به سرمایه‌گذاران بالقوه ندارد.

بدین ترتیب، حکم دادگاه در خصوص لغو درخواست‌های کمیسیون SEC صادر شد.

این دومین دادگاه در هفته جاری بود که ریپل در مقابل کمیسیون SEC پیروز می‌شود. اوایل هفته، قاضی پرونده دستور داد که این شرکت به اسناد و تعاریف داخلی کمیسیون SEC در خصوص بیت کوین و اتریوم دسترسی یابد.

نمودار رشد قیمت ریپل

این نکته قابل ذکر است که روند صعودی توکن XRP پس از دادگاه اخیر افزایش یافته است. روز گذشته قیمت XRP تقریبا یک دلار بود اما با رشد تقریبا ۴۰ درصدی به رکورد ۳ سال اخیر خود با قیمت ۱.۴ دلار رسیده است. در زمان نگارش این خبر قیمت ارز دیجیتال XRP برابر ۱.۴۵ دلار است.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه