رشد 91 درصدی در پنج روز، اثر صرافی کوین‌بیس در بازار کریپتو

تجربه نشان داده است تمام توکن‌هایی که به لیست صرافی کوین‌بیس (Coinbase) اضافه شده‌اند، در بازه‌ی کوتاهی جهش قیمتی داشته‌اند. این اتفاق در میان جامعه‌ی کریپتو به «اثر کوین‌بیس» مشهور شده است.

این پدیده، پس از ثبت کاردانو در فهرست این صرافی و رشد چشمگیرش، به‌طور جامع مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است. اما اکنون شرکت تجزیه و تحلیل رمز ارز مساری (Messari) مطالعه جدیدی را در مورد بررسی قیمت توکن‌ها در کوین‌بیس طی پنج روز اول معاملات انجام داده است. در این مطالعه‌ی آماری، محققان اثر کوین‌بیس بر قیمت توکن‌ها را با تأثیر لیست شدن در سایر صرافی‌های بزرگ مانند Binance ،FTX ،OKEx ،Kraken و Gemini مقایسه کرده‌اند.

نتیجه گیری؟ اثر کوین‌بیس کاملاً واقعی است

روبرتو تالاماس، تحلیلگر مساری، در مطلبی با عنوان «پدیده‌ی جهش صرافی کریپتو» نوشت: «لیست شدن در فهرست معاملات کوین‌بیس، با 91 درصد رشد، نه تنها بیشترین میانگین سود را دارد، بلکه بیشترین دامنه‌ی نوسان، از منفی 32 درصد تا 645 درصد، هم متعلق به این صرافی است.»

علاوه بر کاردانو که اخیراً به فهرست کوین‌بیس اضافه شده است، در ماه‌های گذشته، این صرافی انکر (ANKR)، کرو (CVR) و استورج (STORJ) را نیز لیست کرده است. فایل کوین (FIL)، برای مثال، یکی از توکن‌هایی‌ست که اضافه شدنش به فهرست کوین‌بیس با رشد 6 برابری‌اش همراه بوده است.

پس از آنکه کوین‌بیس در 16 مارس از تصمیم خود مبنی بر فهرست کردن کاردانو خبر داد، قیمت این رمز ارز در پلتفرم کراکن 36 درصد رشد کرد. البته، دور روز بعد، زمانی که معاملات کاردانو در کوین‌بیس آغاز شد، قیمت این رمز ارز کمی سقوط کرد. با این همه، تحلیلگران مساری، در تحقیقات خود تاریخ مبدأ تحقیقات خود را همان روز آغاز معاملات در صرافی کوین‌بیس در نظر گرفته‌اند. طبق تحقیقات انجام‌شده، صرافی کوین‌بیس در مقایسه با سایر صرافی‌های بزرگ بیشترین تأثیر را بر قیمت توکن‌ها پس از فهرست کردن آنها دارد.

 

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه