دسترسی ریپل به اسناد کمیسیون SEC؛ یک امتیاز به نفع ریپل

وکلای ریپل به بررسی دقیق نظرات و تفسیرهای کمیسیون SEC در خصوص ارزهای دیجیتال و پرونده های آنها خواهند پرداخت.

ریپل لبز به اسناد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در خصوص تفسیر و نگرش‌های این آژانس در قبال ارزهای دیجیتال دسترسی یافته است.

طبق گزارش Law360، قاضی سارا نتبرن دسترسی به بخش عمده‌ای از اسناد و اقدامات کمیسیون SEC در خصوص ارزهای دیجیتال را امکان‌پذیر ساخته است. نتبرن اذعان داشته است که ایمیل‌های کارمندان کميسيون SEC به یکدیگر مشمول این موضوع نمی‌شود.

 در ماه دسامبر، کمیسیون SEC شکایتی علیه ریپل لبز، برد گارلینگهوس مدیرعامل این شرکت و کریستین لارسن رییس هیات مدیره آن در خصوص جذب سرمایه ۱.۳۸ میلیارد دلاری از طریق فروش اوراق بهادار بدون مجوز در ماه آگوست ۲۰۱۳ ارائه داد.

ریپل در مورد پرونده خود نیز ادعای کميسيون SEC را به چالش کشید و مدعی شد که XRP همانند بیت کوین و اتریوم است که هر دو توسط کمیسیون SEC به عنوان کالا دسته‌بندی شده‌اند. به علاوه، به انتقاد از این موضوع پرداخت که این آژانس برای ادعای خود علیه ریپل ۸ سال منتظر مانده است.

خبرگزاری Law360 گزارش داده است که متیو سالومون (Matthew Solomon) مشاور برد گارلینگهوس معتقد است اگر مدرکی مبنی بر این موضوع پیدا کنند که کمیسیون SEC ارز دیجیتال XRP را همانند بیت کوین یا اتریوم در نظر گرفته است، پرونده شکایت از جانب کميسيون SEC به پایان خواهد رسید. سالومون هم‌چنین خاطرنشان کرد که صلاحیت این قانپکدتز فراتر از اوراق بهادار نیست.

با توجه به اینکه ۸ سال طول کشیده است تا کمیسیون SEC از ریپل شکایت کند، وکلای ریپل نیز معتقدند اگر بتوانند اسنادی مبنی بر تناقض در دسته‌بندی XRP از جانب کميسيون SEC ارائه دهند می‌توانند ادعای این کمیسیون را رد کنند.

سالومون در این خصوص بیان کرد:

ما باید به این اسناد دست یابیم تا بتوانیم از خود دفاع کنیم.

هرچند، دوگان بلیس (Dugan Bliss) مشاور کميسيون SEC به انتقاد از ریپل پرداخته و بیان کرده است که این شرکت به جای دفاع از فعالیت‌های غیرقانونی خود به تعاملات داخلی کمیسیون SEC معطوف شده است.

وی در این خصوص بیان کرد:

فعالیت ریپل آن چیزی است که باید به آن توجه شود.

طی جلسه رسیدگی به پرونده، قاضی نتبرن به بررسی منافع مهم عمومی پرداخت، به طوری که بیش از ۵۰۰ نفر از طریق تماس تلفنی، روند رسیدگی به این پرونده را بررسی کرده‌اند. قاضی نتبرن هم‌چنین به یکی از افراد در خصوص بازنشر صدای جلسه دادگاه هشدار داد زیرا این امر، ناقض قوانین نیویورک است.

خارج از دادگاه

در تاریخ ۶ آوریل، جرمی هوگان (Jeremy Hogan) که این پرونده را پیگیری می‌کند، حکمی از سال ۲۰۱۶ را به اشتراک گذاشت که طی آن، ریپل لبز به عنوان یک شرکت ارز دیجیتال معرفی شده است.

هوگان گفته است:

کمیسیون SEC اکنون باید به دادگاه توضیح دهد که یک ارز دیجیتال چگونه می‌تواند به اوراق بهادار دیجیتال تبدیل شود.

علیرغم شکایت کمیسیون SEC، قیمت XRP در ماه جاری افزایش یافته و رشد تقریبا ۱۰۰ درصدی از ابتدای ماه آوریل تاکنون داشته است. قیمت این ارز دیجیتال با افزایش تقریبا ۲۰ درصدی نسبت به روز گذشته به ۱.۰۸ دلار رسیده است.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه