روسیه رمز ارزها را به عنوان ارز به رسمیت می‌شناسد

گزارش‌ها حاکی از آن است که مقامات کشور روسیه به زودی رمزارزها را به عنوان نوعی ارز به رسمیت می‌شناسند.

به گزارش و به نقل از بلاک کریپتو، روزنامه کومرسانت (Kommersant) صبح امروز گزارش داده است که دولت و بانک مرکزی روسیه در خصوص نحوه قانونگذاری رمزارزها به توافق رسیده‌اند. این دو نهاد اکنون در حال آماده‌سازی پیش‌نویسی هستند که انتظار می‌رود تا تاریخ ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) آماده شود. در این پیش‌نویس، رمزارزها به جای دارایی‌های مالی دیجیتال، به عنوان نوعی ارز تعریف شده است.

در ادامه این گزارش آمده است که استفاده از رمزارزها فقط در بخش‌های قانونی با احراز هویت کامل از طریق سیستم‌های بانکی یا از طریق واسطه‌های دارای مجوز امکان‌پذیر است.

این خبر چند هفته پس از آن منتشر شده است که بانک روسیه طی گزارشی که در ماه ژانویه منتشر شد، ممنوعیت کلی رمزارزها را عنوان کرده و اذعان داشته بود که ماهیت نوسانی این صنعت، تهدید بسیار جدی برای ثبات مالی شهروندان است. در بخشی از این پروپوزال، بانک مرکزی هم‌چنین گفته است که موسسات مالی باید ارائه تراکنش‌های کریپتو را متوقف کنند.

در گزارشات دیگری بیان شده است که ولادیمیر پوتین از برنامه‌های قانونگذاری صنعت استخراج رمزارز در این کشور حمایت می‌کند.

در ادامه گزارش امروز کومرسانت بیان شده است که تراکنش‌های کریپتو به ارزش بیش از ۶۰۰,۰۰۰ روبل، تقریبا معادل با ۸۰۰۰ دلار، باید گزارش داده شوند یا مشمول اقدامات مجرمانه می‌شوند. کسانی که به طور غیرقانونی به پذیرش رمزارز به عنوان ابزار پرداخت می‌پردازند نیز جریمه خواهند شد.

منبع: theblockcrypto


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه