گلدمن ساکس دوباره میز معاملاتی بیت کوین را راه‌اندازی خواهد کرد

منابع آگاه خبر داده‌اند که گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، غول سرمایه‌گذاری آمریکایی، قصد دارد فعالیت بخش معاملات ارزهای دیجیتال خود را از سر بگیرد. این بخش در سال ۲۰۱۸ ایجاد و کمی بعد فعالیتش متوقف شد.

به گزارش و به نقل از خبرگزاری رویترز، این تصمیم گلدمن ساکس در حال اتخاذ شده است که قیمت بیت کوین عبور از ۵۰,۰۰۰ دلار را هدف قرار داده است. این بانک سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۸ بخش معاملات بیت کوین را راه‌اندازی کرد. در این بخش قراردادهای آتی به‌صورت نقدی و عمدتاً کوتاه‌مدت تسویه می‌شود. این شرکت کمی بعد فعالیت این بخش معاملاتی را متوقف کرد.

شایان ذکر است که گلدمن ساکس هنوز واکنشی رسمی در این باره ارائه نکرده است.

منابع آگاه عنوان کردند که این بخش معاملاتی اواسط ماه مارس (اواخر اسفند) کار خود را از سر می‌گیرد؛ این در حالی است که رویترز گزارش کرده است که این اتفاق هفته آینده رخ می‌دهد.

نباید فراموش کرد که این بخش معاملاتی به‌صورت مستقیم بیت کوین معامله نمی‌کند. معاملات ارزهای دیجیتال در این بخش با استفاده از دارایی‌هایی با پشتوانه انجام می‌گیرد. از دیگر فعالیت‌های این بخش، تحقیق در ارتباط با شرکت‌های ثالثی است که خدمات نیمه‌امانتداری برای بیت کوین ارائه می‌کنند.

یک منبع دیگر در گلدمن ساکس از رسیدن قیمت بیت کوین به بالای ۵۰,۰۰۰ دلار به‌عنوان یک عامل در جلب توجه این بانک به این ارز دیجیتال یاد کرده است.

 دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه