رکوردشکنی فعالیت شبکه بیت کوین؛ ۲۲ میلیون آدرس فعال در ماه گذشته

فعالیت درون زنجیره‌ای بیت کوین در ماه ژانویه افزایش یافته است، به طوری که بیش از ۲۲.۳ میلیون آدرس بیت کوین طی ماه گذشته به ارسال و دریافت این ارز دیجیتال پرداخته‌اند.

بیت کوین در ماه ژانویه از لحاظ قیمت و فعالیت شبکه رکوردشکنی کرده است، به طوری که بیش از ۲۲.۳ میلیون آدرس منحصربه‌فرد طی یک ماه گذشته به ارسال و دریافت بیت کوین پرداخته‌اند.

این نقطه عطف توسط گلس‌نود شناسایی شده است. گلس‌نود توییت کرده است در ماه ژانویه شاهد رکوردشکنی تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد در شبکه بیت کوین بوده‌ایم.

افزایش فعالیت شبکه بیت کوین در ماه ژانویه، رکورد قبلی ۲۱ میلیون آدرس فعال در ماه دسامبر ۲۰۱۷ را پشت‌ سر گذاشته است. از سال ۲۰۱۷ تاکنون، تعداد آدرس‌ های منحصربه‌فرد ماهانه بیت کوین از ۱۰ میلیون آدرس کمتر نشده است.

علیرغم افزایش تعداد کیف پول های فعال منحصربه‌فرد، گلس‌نود خاطرنشان کرده است که تعداد نهاد های فعال در شبکه بیت کوین از زمان رکوردشکنی قیمت در اوایل ماه ژانویه تاکنون کاهش چشمگیری داشته است.

با افزایش قیمت بیت کوین در ماه گذشته به رکورد ۴۲,۰۰۰ دلار در تاریخ ۸ ژانویه و سپس حفط قیمت طی ۳ هفته پس از آن، حجم معاملات بیت کوین نیز به رکورد جدیدی دست یافته است.

آدرس بیت کوین - قیمت بیت کوین از دسامبر 2020قیمت بیت کوین از دسامبر 2020

در تاریخ ۲ فوریه، صرافی ارز دیجیتال کراکن اعلام کرد که حجم معاملات ماه ژانویه این صرافی بیشتر از کل سال ۲۰۱۹ بوده است، به طوری که ماه گذشته در این پلتفرم ۵۶ میلیارد دلار معامله انجام شده است.

در ماه جاری، چندین صرافی شامل کراکن و کوین ‌بیس با مشکلاتی نظیر از دسترس خارج شدن مواجه شدند و اعلام کردند که اقداماتی به منظور جلوگیری از وقوع مجدد چنین شرایطی در زمان افزایش ترافیک شبکه و حجم معاملات اتخاذ کرده‌اند.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه