توکن سوزی لونا موجب رشد بیشتر قیمت می‌شود؛ سوزاندن ۲.۷ میلیارد LUNA در یک ماه گذشته

در ماه دسامبر (آذر) بیش از ۲۷ میلیون توکن LUNA معادل ۲.۷ میلیارد دلار سوزانده شده است. هدف از این توکن‌سوزی ایجاد پشتوانه برای صدور استیبل کوین UST است. لونا کوین بومی شبکه ترا (Terra) است.

به گزارش و به نقل از یو تودی، داده‌های ترا آنالیتیکس نشان می‌دهد تا ابتدای ماه دسامبر تعداد توکن‌های سوزانده شده LUNA برابر ۹۴,۲۴۳,۶۴۸ واحد بوده است که در مقایسه با مقدار کلی توکن سوزی امروز (۱۲۱.۳۷ میلیون لونا) حدود ۲۷ میلیون واحد آن در این ماه در فرآیند توکن‌سوزی از گردش خارج شده است. از زمان ارتقای کلمبوس ۵ در اواخر ماه سپتامبر (مهر) تا کنون تعداد توکن‌های سوزانده شده به ۱۰۲.۷۱ میلیون واحد LUNA رسیده است. ارتقا کلمبوس ۵ مکانیسم جدیدی را برای معادل‌سازی استیبل کوین‌ها به معادل فیاتی خود ارایه داد.

مطابق مکانیسم ذکر شده هر زمان استیبل کوین UST صادر شود باید معادل آن توکن لونا سوزانده شود. این قضیه یک همبستگی بین این ۲ دارایی ایجاد می‌کند. هر زمان تقاضا برای UST بالا رود، قیمت LUNA نیز افزایش پیدا خواهد کرد. قیمت لونا در سال جاری میلادی ۱۸,۱۳۴٪ رشد را تجربه کرده است و اکنون در رتبه ۹ ارزش بازار در میان رمز ارزها ایستاده است.

یک نکته جالب دیگر در مورد توکن سوزی لونا این است که تنها همین حجم سوزانده شده در کمتر از یک ماه اخیر (۲.۷ میلیارد دلار) به تنهایی می‌تواند در رتبه ۵۷ جدول ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار قرار بگیرد. با توجه به ۳۶۲.۷ میلیون لونا در گردش، این میزان معادل ۷٪ عرضه LUNA است.

دو کوان (Do Kwon) هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل Terraform Labs از رسیدن حجم بازار UST به ۱۰ میلیارد دلار خبر داده است. UST اولین استیبل کوین غیرمتمرکز بازار است که به این دستاورد رسیده و اکنون از استیبل کوین غیرمتمرکز DAI با حجم بازار ۹.۳ میلیارد دلار پیشی گرفته است.

توییت در خصوص حجم بازار UST
توییت دو کوان در خصوص حجم بازار UST

UST یکی از استیبل کوین‌هایی است که از الگوریتم سوزاندن یا صدور لونا استفاده می‌کند تا ارزش آن در مقدار مورد نظر ۱ دلار ثابت باقی بماند. در صورتی که ارزش UDT از ۱ دلار کمتر شود، این الگوریتم به صورت اتوماتیک دسته‌ای از کوین‌ها را خواهد سوزاند تا افزایش قیمت UST و رسیدن به ۱ دلار محقق شود. برای آگاهی از اخبار مرتبط با این شبکه و رمز ارز لونا، «ترا» را در میهن بلاکچین مطالعه کنید.

قیمت لونا در تاریخ ۲۷ دسامبر (۶ دی) سقف تاریخی خود در ۱۰۴ دلار را به ثبت رساند. در حال حاضر قیمت LUNA برابر ۹۱.۹۵ دلار است که همزمان با کاهش قیمت بیت کوین، ۷.۸۱٪ افت قیمت را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است.

 

 

منبع: یوتودی


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه