بیش از نیمی از واحدهای اتریوم یک سال است که منتقل نشده‌اند

بیش از نیمی از اترهای در گردش، بیشتر از یک سال است که جابه‌جا نشده‌ و تنها ۳۹.۶ درصد از آنها طی ۱۲ ماه گذشته میان کاربران و معامله‌گران دست‌به‌دست شده‌اند.

به گزارش، بر اساس نمودار هودل ویوز (Hodl Waves) مؤسسه تحلیلی گلاسنود که در واقع نمایه‌ای تفکیکی از سرعت تراکنش‌های درون‌زنجیره‌ای را به‌ترتیب زمانی نشان می‌دهد، تقریباً ۲۸ درصد از اترها، آخرین بار طی ۱۲ تا ۲۴ ماه گذشته جابه‌جا شده‌اند که بخش چشم‌گیری را شامل می‌شود.

بیش از نیمی از واحدهای اتریوم یک سال است که منتقل نشده‌اندنمودار هودل ویوز اتریوم. منبع: گلاسنود

آن‌طور که داده‌ها نشان می‌دهد، بسیاری از نهنگ‌ها در سال ۲۰۱۹ مدت‌ها پیش از آنکه خبر به‌روزرسانی بزرگ اتریوم ۲.۰ به گوش برسد، اقدام به جمع‌آوری اترها از کف بازار کرده‌اند. گفتنی است اتریوم ۲.۰ بزرگ‌ترین ارتقای موردانتظار بلاک چین اتریوم است که طی ماه‌های آتی، فاز صفر آن راه‌اندازی می‌شود و الگوریتم اجماع اتریوم را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر می‌دهد.

گفتنی است حدوداً ۲۰ درصد از توکن‌های اتریوم از پیش از اکتبر ۲۰۱۷ (مهرماه ۹۶) از جای خود تکان نخورده‌اند. تحلیل‌گران منتظرند ببینند که آیا با آغاز راه‌اندازی فاز صفر اتریوم ۲.۰ این توکن‌ها جابه‌جا می‌شوند یا خیر.

شواهد نشان می‌دهد که فاز صفر اتریوم ۲.۰ هنوز از راه نرسیده باعث شده تا سرعت نقل‌وانتقالات درون‌زنجیره‌ای در کوتاه‌مدت افزایش پیدا کند. داده‌ها نشان می‌دهد که سهم اترهای جابه‌جاشده طی ۲۴ ساعت اخیر از کمتر از ۰.۵ درصد در ماه‌های ژانویه (دی ۹۸) و فوریه (بهمن ۹۸) به بیش از یک درصد از اوایل سپتامبر (اواسط شهریور) رسیده است.

سرعت هفتگی تراکنش‌ها نیز از ۱.۵ درصد در آغاز سال جاری میلادی به ۵ درصد در ماه‌های ژانویه (تیر) و سپتامبر (شهریور) رسیده و از ماه ژوئن (خرداد) به این سو، این شاخص به‌طور ماهانه و فصلی با رشد مواجه شده است.

در مقابل اما سرعت درون‌زنجیره‌ای کوتاه‌مدت تراکنش‌های بیت کوین از پیش از وقوع هاوینگ و سقوط پنج‌شنبه سیاه در ماه مارس با کاهش مواجه شده است. گفتنی است نقل‌وانتقالات هفتگی بیت کوین از حوالی ۶ درصد در ماه فوریه به حدود ۳.۵ تا ۴ درصد در ماه سپتامبر کاهش یافته است.

 

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه