بیدار شدن ۳۳ آدرس قدیمی بیت کوین از خواب زمستانی؛ انتقال ۸ میلیون دلار بیت کوین به صرافی بیتفینکس

بیش از نیم میلیون دلار بیت کوین حاصل از پاداش کوین‌بیس ماه می ۲۰۱۰ در تاریخ ۱ اکتبر به بیتفینکس انتقال یافت. کوین‌های قدیمی در حال خرج شدن هستند و از اواسط ماه فوریه ۲۰۲۰، تقریبا ۳۳ آدرس‌ خفته بیت کوین از ۱۰ سال قبل تاکنون، خرج کردن بیت کو‌‌ین‌های خود را شروع کرده‌اند. نکته جالب این است که ۲۰ مورد از ۳۳ آدرس موردنظر یک روز قبل از پنج‌شنبه سیاه به خرج کردن پرداخته‌اند.

اوایل هفته گذشته btcparser اعلام کرد که پاداش بلاک قدیمی سال ۲۰۱۰ که معادل با ۵۰ بیت کوین بود پس از ۱۰ سال در روز پنج‌شنبه خرج شده است. Btcparser ربات تلگرامی است که به منظور نظارت بر فعالیت آدرس‌های خفته بیت کوین طراحی شده است.

ربات btcparser سه نوع اطلاعات مختلف از بلاک چین بیت کو‌‌ین دریافت کرده است. اطلاعات نوع اول به فعالیت ۶۴۵۲۹ آدرسی می‌پردازد که از سال ۲۰۰۹ الی ۲۰۱۷ ایجاد شده‌اند. بخش عمده‌ای از پاداش‌هایی که در سال ۲۰۲۰ خرج شده‌اند در سال ۲۰۱۷، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵ استخراج شده‌اند.

بیت کوین خفته

از اواسط ماه فوریه تاکنون ۳۳ آدرس با مجموع پاداش ۵۰ بیت کوین سال ۲۰۱۰ انتقال یافته‌اند.

آدرس دیگری از سال ۲۰۰۹ با موجودی ۱۶۵۰ بیت کو‌‌ین به ارزش بیش از ۱۷ میلیون دلار به خرج کردن موجودی خود پرداخته است.

انتقال نیم میلیون دلار از بیت کوین خفته به صرافی ارز دیجیتال

بیت کوین‌هایی که در تاریخ ۱ اکتبر خرج شده‌اند در تاریخ ۲۴ می ۲۰۱۰ استخراج شده بودند که در آن زمان بیت کو‌‌ین تقریبا بی‌ارزش بود. قبل از ۱ اکتبر، در تاریخ ۲ و ۲۲ سپتامبر شاهد انتقال بیت کوین‌های استخراج شده در سال ۲۰۱۰ بودیم. این ۱۰۰ کوین به ارزش بیش از یک میلیون دلار در تاریخ ۱۶ سپتامبر و ۶ اکتبر ۲۰۱۰ استخراج شده بودند.

از بین این ۳۳ آدرس هفته، یک مورد پاداش بلاک سال ۲۰۰۹ در تاریخ ۲۰ می ۲۰۲۰ انتقال یافته است. نکته جالب این است که بیت کو‌‌ین موردنظر تنها یک ماه پس از فعال شدن شبکه بیت کوین استخراج شده بود.

3

خبر دیگری که به آن زیاد پرداخته نشد، انتقال ۲۰ بلاک (۵۰ بیت کوین) در تاریخ ۱۱ مارس ۲۰۲۰ یعنی یک روز قبل از پنج‌شنبه‌ سیاه بود. یکی دیگر از پاداش‌های بلاک سال ۲۰۱۰ نیز در روز پنج‌شنبه سیاه انتقال یافت. مشخص نیست که بلاک‌های انتقال یافته در اواسط ماه مارس توسط یک فرد استخراج شده است یا خیر.

علاوه بر این، شاهد انتقال بیت کوین کش‌های متناظر با بیت کو‌‌ین‌هایی که یک روز قبل از پنج‌شنبه سیاه خرج شده‌اند نیز بوده‌ایم. ارزش بیت کوین کش‌های موردنظر ۲۷۱ هزار دلار بوده است. هم‌چنین بیت کو‌‌ین SV های این بلاک‌ نیز در همان روز انتقال داده شده است.

به دلایل نامشخصی، ۱۰۵۰ بیت کو‌‌ین حاصل از پاداش بلاک سال ۲۰۱۰ قبل از پنج‌شنبه سیاه و در بالاترین قیمت خود فروخته شده‌اند. این موضوع امکان دارد که دارنده این بیت کو‌‌ین‌ها از ریزش شدید قیمت بیت کو‌‌ین در روز بعد خبر داشت.

آدرس‌های خفته بسیار زیادی از دوران ساتوشی وجود دارد که بیت کو‌‌ین‌های آنها انتقال داده نشده است. تقریبا ۱.۸ میلیون بیت کوین از پاداش‌ بلاک‌های قدیمی خرج نشده‌اند.

۶۷,۹۲۰ بلاک در سال ۲۰۱۰ استخراج شده است که اولین بلاک استخراج شده، بلاک ۳۲,۴۹۰ بود. بلاک‌های قبل از ۷۹,۷۴۶ همگی با مقصد یک آدرس استخراج شده‌اند. پاداش بلاک‌های قبل از ۱۳۵,۰۰۰ نیز همگی به کیف پول‌های رمزگذاری نشده ارسال شده‌اند. رمزگذاری کیف پول در ماه جولای ۲۰۱۱ به نرم افزار کیف پول بیت کوین اضافه شده است.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه