مدیرعامل توانیر: طرح برق امید فرصت مناسبی برای استخراج کنندگان رمز ارز است

محمدحسن متولی‌زاده مدیرعامل توانیر طرح برق امید را فرصتی برای فعال شدن شرکت‌های استارتاپی و استخراج کنندگان رمز ارز دانست. وی در این خصوص توضیح داد: با توجه به قوانین و مصوبه‌های جدید، شرکت‌های استارتاپی می‌توانند با سرمایه‌گذاری در کاهش برق مصرفی مشترکان خانگی، از میزان برق صرفه‌جویی برای استخراج رمز ارز بهره بگیرند که باعث کاهش هزینه‌های استخراج این نوع ارز نیز خواهد شد.

فروش انرژی صرفه جویی شده به استخراج کنندگان رمزارز‌ها مجاز می‌شود!

مدیرعامل توانیر با تاکید بر این که در طرح برق امید تا زمانی که مشترکان مصرف خود را در حد الگوهای تعیین شده حفظ کنند، مشمول تخفیف صد درصدی بهای برق خواهند شد، افزود: تا پایان مهرماه برای مشترکان پیامک‌هایی ارسال خواهد شد که نسبت به گروه مصرفی که در آن قرار گرفته‌اند، آگاهی پیدا کنند و البته با آموزش‌های مستمر، سعی خواهد شد راهکارهای تغییر و کاهش پله مصرفی هم ارائه شود.

محمدحسن متولی‌زاده، با بیان این که در تمام دنیا برای مشترکان برق سیاست‌های تشویقی و تنبیهی در نظر گرفته می‌شود، گفت:

در وزارت نیرو بر اساس تجربه سال‌های گذشته، سیاست‌های تشویقی بکار گرفته شد و در همین راستا برای صنایع و کشاورزان پاداش‌هایی اختصاص یافت که در صورت جابه‌جایی بار مصرفی خود (در ساعت‌های گرم ۴ ماه خرداد تا شهریور)، از این پاداش‌ها بهره‌مند می‌شوند.

متولی زاده در عین حال برق امید را طرحی برای همه طبقه‌های مصرف برق دانست و گفت: با توجه به این که تعرفه‌های برق پلکانی است، حتی مشترکان پرمصرف نیز می‌توانند با رعایت نکات مدیریت مصرفی، از افزایش مصرف برق جلوگیری کنند و با ورود به طبقه خوش مصرف‌ها، بهای کمتری برای برق بپردازند.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه