حدود ۹۳٪ از آدرس‌های بیت کوین در سود هستند

داده‌های تازه گلاسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که با توجه به قیمت ۱۱,۰۰۰ دلاری بیت کوین، چیزی در حدود ۹۳٪ از آدرس‌های بیت کوین در وضعیت سوددهی قرار دارند.

به گزارش، معیار «آدرس‌های سودده»، میزان موجودی کیف پول‌هایی را اندازه می‌گیرد که میانگین قیمت آنها در زمان انتقال، کمتر از قیمت فعلی بوده است؛ به‌عبارت دیگر، این معیار مبلغ ارزهایی را محاسبه می‌کند که قیمت آنها، حداقل روی کاغذ، به‌نسبت زمان خرید یا انتقال‌شان بیشتر شده است.

این عدد نسبت به ۲۰ ژوییه (۳۰ تیر) با افزایشی ۲۹ درصدی همراه بوده است. معیار آدرس‌های سودده پیش‌تر در عدد ۷۲٪ قرار داشت.

درصد آدرس‌های بیت کوینی که در وضعیت سودده قرار دارنددرصد آدرس‌های بیت کوینی که در وضعیت سودده قرار دارند

ماه‌های ژوییه و اوت سال گذشته، هنگامی که قیمت بیت کوین به ۱۱,۵۰۰ دلار رسید، چیزی بیش از ۹۰٪ آدرس‌های بیت کوین در وضعیت سودده قرار داشتند.

ثبت رکورد ۹۳درصدی برای آدرس‌های سودده که از ۱۱ ماه پیش بی‌سابقه بوده است، پس از جهش قیمت بیت کوین به محدوده ۱۱,۴۰۰ دلار صورت گرفت. پیش از این افزایش قیمت، شاهد یک دوره طولانی انباشت سرمایه از جانب سرمایه‌گذاران بودیم. داده‌ها نشان می‌دهد که کمتر از ۴۰ درصد بیت کوین‌های فعال در سال گذشته جابجا شده‌اند.

جاش اولساویچ (Josh Olszewicz)، معامله‌گر ارزهای دیجیتال در تکمی کپیتال (Tchemy Capital)، در اظهارنظر خود گفت که افزایش درصد آدرس‌هایی که در وضعیت سوددهی قرار دارند، ممکن است باعث افزایش میزان فروش توسط سرمایه‌گذاران شود تا به این وسیله سود خود را بیرون بکشند. او در ادامه افزود که این مسئله به این معنا نیست که قیمت با افزایش بیشتر همراه نشود.

 

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه