حضور پر رنگ طرفداران رمزارزها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا

اعلام نامزدی بروک پیرس در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا

رویکرد دولت آمریکا در مقابل رمزارزها همواره نگرانی فعالان این حوزه را به همراه داشته است. توئیت‌های منفی دونالد ترامپ و اظهارات وزیر خزانه‌داری وی(استیون منوچین) در رابطه با رمزارزها به وجود موانع گسترده در مسیر به‌کارگیری گسترده‌ی رمزارزها اشاره دارد. با این وجود حضور طرفداران رمزارزها در رقابت انتخابات ریاست جمهوری موجب دلگرمی فعالان این حوزه شده است. بروک پیرس(Brock Pierce) که یک کارآفرین، سرمایه‌گذار حوزه‌ی رمزارزها و ستاره‌ی محبوب کودکان است، در روز پنجم جولای نامزدی خودش را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد. وی توئیت کرد:

من، بروک پیرس کاندیدای ریاست جمهوری ایالات متحده‌ی آمریکا هستم.

وب‌سایت کمپین تبلیغاتی پیرس وی را فردی پیشگام در حوزه‌ی رمزارزها معرفی می‌کند که بیش از ۵ میلیارد دلار برای شرکت‌هایی که خودش موسس آن‌ها محسوب می‌گردد، جمع‌آوری کرده است. پیرس رئیس بنیاد بیت کوین(Bitcoin Foundation) و یکی از بنیان‌گذاران شرکت‌های ایاس الینس(EOS Alliance)، بلاک‌دات‌وان(Block.one)، بلاکچین کپیتال(Blockchain Capital)، تتر(Tether) و مستر کوین(Mastercoin)؛ نخستین پیشنهاد اولیه‌ی سکه است. با این وجود هنوز مشخص نیست که پیرس به‌صورت یک نامزد مستقل شرکت کرده است و یا قصد دارد به یک حزب سیاسی ایالات متحده‌ی آمریکا بپیوندد.

حضور کانیه وست(Kanye West) در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا

یک رپر آمریکایی با نام کانیه وست(Kanye West) که آهنگ‌ساز و کارآفرین نیز محسوب می‌گردد، اخیراٌ اعلام کرده است که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده‌ی آمریکا شرکت کرده است.

وست که با نام ییزی(Yeezy) نیز شناخته می‌شود، نیز در پنجم جولای به ۳۰ میلیون فالورش در شبکه‌ی اجتماعی توئیتر اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده‌ی آمریکا شرکت کرده است. وی در همان پلتفرمی که دونالد ترامپ از آن برای انتشار پیام‌هایش استفاده می‌کند، نامزدیش را در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده‌ی آمریکا اعلام کرد:

توئیت کانی وست

هم‌اکنون باید با توکل به خدا، یکپارچه‌ساختن دیدگاه‌ها و ساخت آینده‌ی خودمان نشان افتخار قول آمریکایی(بالاترین نشان افتخاری است که در آمریکا به افرادی که در زندگی کودکان و نوجوانان سهم بالایی دارند اعطاء می‌شود) را به‌طور عملی محقق کنیم. من در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کرده‌ام.

حضور وست در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده‌ی آمریکا را می‌توان به سود بیت کوین ارزیابی کرد. وی در سال ۲۰۱۸ و در یک مصاحبه‌ی تلوزیونی نارضایتی خود را از طرح استفاده شده در چاپ اسکناس بیست دلاری آمریکا اعلام کرد و اظهار داشت که این طرح عصر برده‌داری را برای وی تداعی می‌کند. وست همچنین اظهار داشت که این موضوع او را به استفاده از بیت کوین تشویق می‌کند.

تاکنون، واکنش کاربران توئیتر نسبت به این اطلاعیه مثبت ارزیابی می‌شود. وی همچنین پشتیبانی چهره‌های شناخته شده‌ای همانند ایلان ماسک(Elon Musk)؛ مدیر عامل شرکت خودرو سازی تسلا و جان مک‌آفی(John McAfee) را نیز به دست آورده است.

 

منبع: کوینیت


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه