کرونا ریسک افت قیمت بیت کوین پس از هاوینگ را کاهش داده است!

برخی کارشناسان بازار رمز ارزها معتقدند سقوط اخیر بازار به دنبال همه‌گیری بیماری کووید ۱۹، ریسک کاهش قیمت بیت کوین (BTC) پس از هاوینگ را کاهش داده و می‌توانیم منتظر یک حرکت صعودی از بیت کوین باشیم. کریس بندیکسون، مدیر بخش تحقیقات CoinShares در این باره گفت معتقد است سقوط قیمت در یک ماه گذشته استخراج کنندگان را برای نصف شدن پاداش استخراج آماده کرده است. بنابراین نصف شدن ناگهانی پاداش استخراج می‌تواند موجب سودآوری برای آنها شود.

الکس لافون-اسکات، مدیر اجرایی CoinShares نیز توضیح داد که این بحران بر استفاده‌های مفید از بیت کوین سایه افکنده است. او در پاسخ به این سوال که آیا اصول جامعه رمز ارزها تغییر کرده پاسخ داد:

 

«مطلقا خیر؛ این موضوع جهانی می‌تواند به میزان زیادی نشان‌دهنده‌ی بیت کوین، موارد استفاده از آن و ارزشش در میان مدت باشد.»

 

او در ادامه گفت در زمان بحران همبستگی تمام بازارها به سمت یک می‌رود و حرکت همه‌ی دارایی‌ها هم جهت می‌شود. او توضیح داد افت شدید قیمت در اواسط ماه مارس با توجه به سرمایه‌ی کم بازار تشدید و موجب فعال شدن حد ضرر و معاملات خودکار شد. این امر موجب تشدید نوسانات بازار شد.

به گفته‌ی وی خبر خوب این است که داده‌ها نشان می‌دهند سطوح همبستگی به پیش از بحران باز می‌گردند. ادامه‌ی کاهش همبستگی بیت کوین با بازارهای سنتی و رشد قیمت آن می‌تواند به شرکت‌ها و نهادها نشان دهد که بیت کوین در زمان بحران به خوبی عمل می‌کند و موجب افزایش تقاضای این نهاد‌ها می‌شود.

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه