تون ویز: رسیدن قیمت بیت کوین به ۲,۸۰۰ دلار قبل از هاوینگ ترسناک نیست

به اعتقاد تون ویز (Tone Vays)، تحلیل‌گر و معامله‌گر مشهور بیت کوین، سقوط قیمت بیت کوین به ۲,۸۰۰ دلار ترسناک نیست، به شرط اینکه این اتفاق قبل از هاوینگ (نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین) رخ دهد.

به گزارش، این تریدر روز ۱۸ مارس (۲۸ اسفند) در آخرین ویدیوی کانال یوتیوبش، اظهار داشت که از این به بعد منتظر کف قیمتی ۲,۰۰۰ دلار برای بیت کوین است.

از نظر وی، تا زمان هاوینگ بعدی که حدودا در ۹ می (۲۰ اردیبهشت ۹۹) اتفاق خواهد افتاد، ممکن است قیمت بیت کوین تا نصف کاهش یابد. او به طور خلاصه در مورد قیمت ۲,۸۰۰ دلاری گفت:

اگر بیت کوین بعد از هاوینگ به این قیمت برسد ترسناک است، اما قیمت ۲,۸۰۰ دلاری قبل از هاوینگ ترسناک نیست. درواقع من همواره پیش‌بینی می‌کردم که این اتفاق قبل از هاوینگ رخ دهد. حالا داریم به آن سمت حرکت می‌کنیم و اگر این اتفاق قبل از هاوینگ رخ دهد من هیچ مشکلی با آن ندارم.

هفته قبل و بعد از اینکه بیت کوین سقوط تاریخی خود را به سمت قیمت‌های ۵,۶۰۰ دلار به بالا اصلاح کرد، ویز گفت که قیمت دوباره باید به زیر ۵,۰۰۰ دلار برگردد.

وی در ادامه گفت قیمت ۲,۸۰۰ دلار عملا نشانگر تکمیل شدن افت ۸۰ درصدی پیش‌بینی شده از بالاترین قیمت سال ۲۰۱۹، که ۱۳,۸۰۰ بود، است. قیمت ۳,۷۰۰ دلاری که بیت کوین هفته گذشته آن را لمس کرد، تا حد زیادی به تکمیل افت ۸۰ درصدی نزدیک بود.

ویز تنها کسی نیست که این پیش‌بینی را مطرح می‌کند. ویلی وو (Willy Woo)، تحلیل‌گر آماری، معتقد است که قبل از اینکه بازارهای مالی جهانی قیمت‌های قبلی خود را بازیابی کنند، بیت کوین یک سقوط دیگر را تجربه خواهد کرد. او روز چهارشنبه در توییتی گفت:

در حال حاضر ما در حال تحمل یک پرواز رو به پایین و به سمت ایمنی هستیم. بیت کوین به سمت کف قیمتی خود حرکت می‌کند. اما بلافاصله بعد از اینکه کف قیمتی لمس شد، یک بازار گاوی بسیار قدرتمند در انتظار ما خواهد بود. در سال‌های پیش‌رو با یک محیط اقتصادی مواجه خواهیم بود که بیت کوین برای آن ساخته شده است.

در همین حال، پدیده هاوینگ، سوددهی ماینرها را تحت تاثیر قرار خواهد داد. نزول قیمت بیت کوین ماینرهای کوچک را مجبور می‌کند که دستگاه‌های خود را خاموش کنند. همچنین این افت قیمت باعث شده است که هزینه تولید بیت کوین چند هزار دلار از قیمت آن بالاتر باشد.

به این ترتیب، بازیگران بزرگ ماینینگ، مانند آنانی که خود دستگاه استخراج تولید می‌کنند، مقدار بیشتری از پاداش استخراج بلاک را به خود اختصاص خواهند داد و این باعث خواهد شد که اثرات هاوینگ برای آن‌ها خنثی شود.

کارشناس پارس بیت: این صحبت اشاره درستی به برخی استراتژی های موجود در تمام مارکت های جهانی جهت مدیریت سهم و سرمایه برای ادامه راه است. در واقع بخش زیادی از سرمایه گذاران کلان در چنین شرایطی که آینده را مسجل در بالا رفتن قیمت میبینند، اقدام به دامپ قیمت ها و خرید بیشتر در پایین ترین سطح قیمت میکنند.

حال اینکه چنین اتفاقی دقیقا قبل هاوینگ بیتکوین در حال جریان و بروز است این احتمال را قویتر میکند که در آینده یک پامپ و افزایش قیمت شدید را از بیتکوین شاهد خواهیم بود و برعکس که عده ای را ناامید و افسرده از سرمایه گذاری میکند، عده ای دیگر را مسمم تر و با اراده تر به جذب سرمایه و خرید جدید در دامپ قیمت ها میکند.

در واقع افراد عادی که ترس شدیدی از بحث از دست دادن سرمایه خود دارند، در چنین تصمیماتی غرق میشوند و افرادی که با این استراتژی ها و تصمیمات نهنگ ها آشنا میباشند، مطابق با این جریان به صورت همروند حرکت میکنند و به اصطلاح از رو دست نهنگ ها و خریداران بزرگ، تقلب میکنند و مانند آنها اقدام به خرید مجدد بیت در دامپ میکنند.

آینده میتواند این تحلیل و این خبر را بهتر برای ما روشن کند و امیدواریم در آینده به تحلیل این خبر و باز ارسال مجدد آن رای یادآوری بپردازیم.

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه