صدور مجوز استخراج ارز دیجیتال در آذربایجان غربی

صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری برای فعالیت استخراج ارزهای دیجیتال خبری بود که در نشست رؤسای ادارات صنعت معدن و تجارت جنوب آذربایجان غربی اعلام شد.

به گزارش و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس اداره صنعت معدن و تجارت مهاباد گفت اعلام کرد که برای نخستین بار در کشور مجوز فعالیت استخراج ارز دیجیتال در آذربایجان غربی صادر و تاکنون ۱۸ فقره پروانه بهره برداری برای فعالیت استخراج در استان صادر شده است.

جهین افزود:

استقرار واحد استخراج کننده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، داشتن توان برق مصرفی بالای ۲۵۰ کیلووات و تامین زیرساخت‌های لازم و تامین دستگاه‌ها بعد از اخذ مجوز از مبادی کشوری با تعرفه‌های گمرکی از شرایط صدور جواز تاسیس استخراج رمز ارز برای متقاضیان است.

وی اضافه کرد:

امروز جلسه آشنایی با نحوه استخراج رمز ارز و تشریح دستورالعمل‌های لازم برای صدور جواز تاسیس و مجوزهای قانونی برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در این بخش برای روسا و کارشناسان ۹ شهرستان جنوب استان شامل: تکاب، شاهین دژ، میاندوآب، بوکان، مهاباد، نقده، سردشت، پیرانشهر و اشنویه تشکیل و موارد قانونی نحوه صدور مجوز تاسیس تشریح شد.

 

تحلیل کارشناس پارس بیت: یکی از ویژگی های مناطقی که برای برپایی فارم های استخراج رمزارزها مهم می باشد آب و هوای سرد است. مناطق غرب و شمال غرب کشور یکی از مناسب ترین اقلیم هارا به منظور برپایی فارم های استخراج رمزارز دارا می باشند.
با توجه به اینکه یکی از فاکتورهای مهم برای حداکثر بودن بازدهی دستگاه های استخراج کننده، خنگ بودن دستگاه می باشد بنابراین اگر بتوان از سرمای محیط به منظور خنک سازی دستگاه استفاده کرد و هزینه های اضافی که در این زمینه انجام می شود را کاهش داد، صرفه جویی خوبی در هزینه تامین و نگهداری خواهد داشت و بازدهی دستگاه های استخراج کننده را بالا خواهد بود.
با توجه به تعرفه برقی اعلام شده توسط دولت به منظور خدمات دهی به استخراج کنندگان رمزارزها، صرفه جویی در هزینه های جانبی، تامین و نگهداری و حداکثر نگهداشتن بازدی دستگاه ها می تواند تا حدودی سودآوری در این صنعت را بهبود ببخشد

 

 

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه