حجم معاملات ETF بیت کوین پرو شرز به ۱ میلیارد دلار رسید؛ رشد قیمت بیت کوین تا ۶۴۴۰۰ دلار

روز سه‌شنبه اولین صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین در آمریکا عرضه شد و رکوردها را شکست، به طوری که حجم معاملات آن نزدیک به یک میلیارد دلار رسید.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از نیوز بیتکوین، اریک بالکوناس (Eric Balchunas) تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ گفته است که ETF بیت کو‌ین استراتژی پرو شرز با نماد BITO فراتر از انتظارات ظاهر شده است.

حجم معاملات چشمگیر ETF بیت کوین پرو شرز

صندوق قابل معامله بیت کوین استراتژی ProShares در روز اول عرضه عملکرد خوبی داشت و در پایان روز معاملاتی، قیمت آن به ۴۱.۹۴ دلار رسید. در این بین، قیمت بیت کوین نیز در روز سه‌شنبه افزایش یافت و بر اساس داده‌های سایت کوین‌مارکت‌کپ به ۶۴,۴۳۴ دلار رسید.

با شروع معاملات این ETF در بازار بورس نیویورک (NYSE)، قیمت BITO به بیش از ۴۲ دلار رسید. جیمز سیفارت (James Seyffart) تحلیلگر اطلاعات بلومبرگ در پایان روز در توییتر نوشت:

به نظر می‌رسد حجم معاملات روز اول BITO تقریبا ۹۹۰ میلیون دلار بوده است.

اریک بالکوناس تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ نیز درباره عملکرد ETF بیت کوین پرو شرز توییت کرده است:

حجم معاملات روزانه BITO تقریبا یک میلیارد دلار بوده است. بزرگترین روز اول ETF ها از لحاظ حجم معاملات طبیعی بوده است. این ETF بیش از ۹۹.۵ درصد تمام ETF ها معامله شده و از فراتر از انتظار ظاهر شده است.

اگر ETF هایی که حجم معاملات روز اول آنها از پیش برنامه‌ریزی شده بود یا به عبارتی غیرطبیعی بود را نیز حساب کنیم باز هم ETF بیت کوین در رتبه دوم قرار می‌گیرد.

اگرچه ETF بیت کوین پرو شرز روز خوبی داشته است، در عین حال بازار بیت کوین نیز در روز ۱۹ اکتبر عملکرد خوبی داشت. روز گذشته ارزش بازار بیت کوین به بیش از ۱.۲ تریلیون دلار و حجم معاملات جهانی آن نیز به ۴۲.۴ میلیارد دلار رسید.

بالکوناس بیان کرده است که نتیجه عملکرد روز اول ETF بیت کوین در آمریکا، شرایط را برای سایر ETF ها دشوار کرده است. وی افزود:

هر روزی که می‌گذرد به حساب می‌آید زیرا هنگامی که یک ETF شناخته می‌شود و نقدینگی بسیار زیادی به سمت خود جذب می‌کند، دیگر رسیدن به آن دشوار می‌شود.

وی در پایان گفت:

این موضوع چه معنایی برای بیت کوین دارد؟ حدس من این است تقریبا نیمی از حجم معاملات طی دو روز آتی کاهش می‌یابد. احتمالا تا آخر هفته حجم معاملات ۷۵۰ میلیون دلاری را شاهد هستیم. حجم معاملات فردا و کاهش یا حفظ آن، موضوع جالبی خواهد بود.

 

 

 

منبع: Bitcoin.com


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه