صرافی بای‌بیت ارائه خدمات به مشتریان بریتانیایی را متوقف می‌کند

صرافی بای بیت اعلام کرد به دنبال وضع قوانین جدید مربوط به بازاریابی و تبلیغات شرکت‌های ارز دیجیتال که قرار است از ماه آینده توسط مرجع راهبرد امور مالی انگلستان (FCA) اجرایی شود، از این کشور خارج خواهد شد. هنوز مشخص نیست توقف خدمات بای بیت در بریتانیا تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

به نقل از د بلاک، قوانین جدید برای افزایش شفافیت و دقت در بازاریابی محصولات مرتبط با ارزهای دیجیتال معرفی شده است. علاوه بر این، برای نهادهایی که اولین تجربه سرمایه‌گذاری را در این کشور پشت سر می‌گذارند، در این قوانین دوره بازنگری مجدد سرمایه‌گذاری (cooling-off) گنجانده شده است که طبق آن سرمایه‌گذاران می‌توانند تا مدتی پس از سرمایه‌گذاری خود، در رابطه با آن تجدیدنظر کنند.

صرافی بای بیت روز گذشته در اطلاعیه ای نوشت:

با توجه به معرفی قوانین جدید در رابطه با بازاریابی و ارتباطات مربوط به شرکت‌های ارز دیجیتال توسط مرجع راهبرد امور مالی انگلستان، همانطور که در دستورالعمل ژوئن ۲۰۲۳ با عنوان «قوانین تبلیغات امور مالی برای دارایی‌های دیجیتال» مشخص شده است، بای بیت تصمیم گرفته است این قوانین را فعالانه بپذیرد و خدمات خود را در بازار این کشور متوقف کند.

بن ژو (Ben Zhou)، مدیرعامل بای بیت پیش از این اطلاعیه در گفتگویی گفته بود تغییر قوانین بازاریابی کریپتو ممکن است به خروج این صرافی از انگلستان منجر شود.

بر اساس اطلاعیه بای بیت، از ابتدای ماه اکتبر (۹ مهر)، کاربران جدید دیگر نمی‌توانند در این صرافی حساب باز کنند. همچنین، کاربران فعلی از ۸ اکتبر (۱۶ مهر) دیگر نمی‌توانند به حساب خود واریز کرده، پوزیشن جدیدی باز کرده یا پوزیشن‌های فعلی خود را افزایش دهند. این کاربران صرفا می‌توانند تا ۸ ژانویه ۲۰۲۴ (۱۸ دی)، پوزیشن‌های خود را کاهش داده یا آن‌ها را ببندند و دارایی خود را از این صرافی برداشت کنند. همچنین، پس از این تاریخ تمام پوزیشن‌های معاملاتی کاربران به طور خودکار لیکویید شده و وجوه حاصل برای برداشت در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

هنوز مشخص نیست توقف خدمات بای بیت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. در این اطلاعیه آمده است:

توقف فعالیت‌ها به ما این امکان را می‌دهد تا تلاش و منابع خود را بر رعایت قوانینی که توسط قانون‌گذاران انگلستان بیان شده است، متمرکز کنیم … ما برای هرگونه مشکلی که برای کاربران انگلستان ایجاد شده عذرخواهی و از حمایت مستمر شما از تلاش‌هایمان برای ایمن‌تر و پایدارتر کردن معاملات کریپتو در آینده قدردانی می‌کنیم.

وضعیت سایر شرکت‌های کریپتو در انگلستان چگونه است؟

بای بیت تنها صرافی نیست که خدمات خود در انگلستان را متوقف می‌کند. صرافی کوین کرنر (CoinCorner) نیز در ایمیلی به مشتریان انگلیسی خود اطلاع داده است به دنبال وضع قوانین جدید از این کشور خارج می‌شود.

ژو هفته گذشته در مصاحبه‌ای گفته بود علاوه بر بای بیت، برخی صرافی‌های بزرگ دیگر از جمله اوکی‌اکس (OKX) و بایننس نیز در حال ارزیابی وضعیت خود در پرتو قوانین سختگیرانه FCA هستند. به گفته ژو، بر اساس قوانین جدید، صرفا داشتن یک وب‌سایت که مشتریان انگلیسی می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند، تبلیغ تلقی می‌شود.

روز پنجشنبه نیز مرجع راهبرد امور مالی انگلستان ضمن بیان نگرانی‌های خود در رابطه با شرکت‌های کریپتو خارجی که به مشتریان انگلیسی خدمات ارائه می‌دهند، به کسب‌و‌کارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال در رابطه با عدم تعامل با قوانین هشدار داد.

منبع: theblock


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه