بالاجی از پیش‌بینی عجیب خود عقب‌نشینی کرد؛ هدف او از شرط‌بندی «بیت کوین ۱ میلیون دلاری» چه بود؟

بالاجی سرینی‌واسان (Balaji Srinivasan) از مدیران سابق صرافی کوین بیس که حدود یک ماه قبل پیش‌بینی قیمت بیت کوین ۱ میلیون دلاری طی ۹۰ روز را کرده بود، اعلام کرد که ممکن است که این پروسه زمان‌برتر شود ولی بیت کوین به ۱ میلیون دلار خواهد رسید. اون پیش‌بینی خود را نمادی برای تضمین ورشکستگی اقتصاد آمریکا دانست.

به گزارش، جالب اینجاست که بالاجی با با جیمز مدلاک (James Medlock) بر سر این موضوع ۲ میلیون دلار شرط بسته بود و حالا این چهره سرشناس این مبلغ را به خاطر پیش‌بینی غلط خود به احتمال خیلی زیاد از دست داده است. او در این ارتباط گفته است:

ممکن است من اشتباه تخمین زده باشم اما توجه کنید که من میلیون‌ها دلار (در این شرط بندی) خرج کردم تا به شما بگویم که سیستم بانکی آمریکا و اقتصاد آن در حال سقوط است. پروسه بیت کوین ۱ میلیون دلاری ممکن است ۹۰۰ روز یا حتی ۹۰ ماه طول بکشد.

 
 

بالاجی در ادامه پیش‌بینی جالبی را از اقتصاد آمریکا داشته است که احتمال زمان رویداد قوی سیاه در آن را توصیف می‌کند:

به احتمال ۱۰٪ این اتفاق (بحران بزرگ اقتصادی، قوی سیاه) در ماه‌های آینده رخ خواهد داد و احتمال رخ دادن آن در چند سال آینده ۷۰٪ خواهد بود. در غیر این صورت به احتمال ۱۹٪ طی دهه‌های آینده رخ خواهد داد و برای رخ ندادن بحران تنها ۱٪ شانس قائل هستم.

منبع: کوین دسک


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه