اتریوم و ساختار جدید

فناوری بلاکچین  یکی از ایمن ترین فناوری های عصر جدیدست که بستری مناسب برای رمزارز ها به وجود آورده است. در سال های اخیر خرید رمزارز بیت کوین چالش برانگیز بود ولی امروزه با گسترش و تنوع بالای رمزارز ها از خرید تتر،اتریوم، دوج کوین و دیگر ارزها راه جدیدی را برای معامله گران یا سرمایه گذاران به وجود اورده است. در این مقاله سعی داریم که با رمزارز های محبوب بازار ارز دیجیتال آشنایی پیدا کنیم و درباره ساختار جدید از آن ها با هم صحبت کنیم پس تا انتها همراه ما باشید .

بلاکچین

بلاکچین اتریوم

بلاکچین به معنای زنجیره بلوک از دو کلمه بلاک و چین تشکیل شده است. زمانی که  صحبت در مورد بلاک و چین درمیان است که زنجیره ای از اطلاعات دیجیتالی در هر بلاک این اطلاعات را در خود نگهداری کند پس میتواند گفت بلاکچین یک دفتر کل توزیع شده، غیر متمرکز و قابلیت اشتراک هست که به صورت زنجیره ای از بلوک ساخته شده است. در واقع بلوک ها مسئولیت نگهداری و ذخیره سازی اطلاعات یا معاملات را دارند.

در ادامه بلاکچین به این موضوع میپردازیم که  بیت کوین در یک وایت پیپیر در سال 2008 توسط گروهی ناشناس از افراد با استعداد به نام مستعار ساتوشی ناکاموتو معرفی و پس از آن اندکی بعد در ژانویه 2009 راه اندازی شده است. اگرچه بیت کوین بازار ارز دیجیتال و بلاکچین را به دنیا معرفی کرد ولی اتریوم پای این بازار را به همه جا باز کرده است.

اتریوم چیست ؟

در طی آموزش ارز دیجیتال ، میتوانیم آن را در یک کلام معنا کرد که این رمزارز محبوب یک شبکه مبتنی بر بلاکچین است و بلاکچین مخصوص خودش را دارد. اتریوم یک پلتفرم برای اجرای برنامه های غیر متمرکز و قراردادهای هوشمند بدون دخالت نهاد ها و واسطه هاست. در واقع بیت کوین در تلاش برای حذف واسطه های مالی بوده است.این رمزارز هیچ کنترل کننده ی مرکزی ندارد و هزاران سیستم کامپیوتری یا همان کاربران به صورت داوطلبانه در گوشه به گوشه دنیا کنترل می کنند. این کاربران نود یا گره نام دارند و امنیت شبکه نیز به عهده‌ی آن‌هاست.

 

معنی اتریوم چیست؟

ویتالیک بوترین بنیان گذار اتریوم، در مورد معنی اتریوم نحوه­ی نامگذاری اتریوم گفته که، این اسم را هنگام مطالعه در ویکی پدیا در مورد عناصر ادبیات داستانی انتخاب کرده. هم چنین اضافه کرده که:« فورا فهمیدم که این نام را از سایر اسامی موجود بیشتر دوست دارم. من فکر می‌کنم اتریوم (Ethereum) حقیقتاً تلفظ خوبی دارد و کلمه اتر (ETH) را نیز در دل خود دارد که به یک مدیوم نامرئی فرضی اشاره دارد که به جهان نفوذ می‌کند و به نور امکان سفر می‌دهد.»

اتر چیست؟

اتر در واقع رمز ارز اصلی شبکه ی اتریوم است. اتر هم مثل بیت کوین یک دارایی رمز نگاری شده است که به عنوان وسیله ای برای پرداخت های آنلاینِ همتا به همتا و غیرمتمرکز کاربرد داره؛ اما این همه ی کاربرد های اتر نیست، در واقع این رمز ارز سوخت اصلی شبکه اتریوم و محرک فعالیت ها در بلاک چین اتریوم محسوب میشه. رابطه ی اتر و بلاک چین اتریوم مثل رابطه ی سوخت و خودرو است. به همین دلیل هم به اتریوم لقب نفت دیجیتال را داده اند. حالا که جواب، سوالِ " اتر چیست " رو میدونید و متوجه تفاوت اتریوم و اتر شدید، حواستون باشه که از این دو واژه به جای هم استفاده نکنید.

اتریوم هم مثل بیت کوین برای اینکه بتونه امنیت شبکه اش رو حفظ کنه، از سیستم پاداش دهی برای ثبت بلاک ها، پرداخت کارمزد برای اعتبارسنجی تراکنش های انجام شده طی فرآیند استخراج  و پرداخت هزینه اجرای کد های قرارداد های هوشمند (gas) استفاده میکنه. همه ی اینها برای تشویق نودهای شبکه برای مشارکت بیشتر و هم چنین تامین و افزایش امنیت شبکه است. احتمالا الان به خوبی متوجه معنی اتر و اهمیت آن در شبکه اتریوم شده اید. شبکه ی اتریوم برای حفظ امنیت و ایجاد انگیزه برای فعالیت نودها روی بلاک چین اتریوم، به یک ارز واحد و مشخص نیاز داشت، به همین خاطر هم اتر (ETH) بوجود آمد.

مزایا و معایب اتریوم 

برخی از مهمترین مزایای اتریوم عبارتند از:

  • بسیار ایمن
  • بسیار مقیاس پذیرتر از بیت کوین
  • دارای قابلیت های قراردادهای هوشمند و دی اپ ها
  • تیم توسعه دهنده قوی

مانند هر چیز دیگری، اتریوم نیز معایبی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

  • هزینه های ماینینگ
  • کارمزد های بالای شبکه 
  • پیچیدگی شبکه

چرایی به وجود امدن اتریم

چرایی به وجود امدن اتریوم ؟

در عصر جدید اطلاعات شخصی همچون رمزها و اطلاعات مالی و حتی توضیحات شناسنامه ای ما در کامپیوتر یا سیستم دیگران به وسیله سرورهایی مثل آمازون، شبکه های مجازی مانند توییتر و اینستاگرام تا حتی گوگل ذخیره میشود. این شرکت ها با تشکیل تیم های پرقدرت و متخصص سعی در حفظ و نگه داری این اطلاعات هستند لذا استفاده از این شرکت ها در کنار فواید بسیار زیاد معایبی همچون هک یا دخالت دولت ها و از دست رفتن اطلاعات در پی دارد. در راستای گسترش و جهش در تکنولوژی بلاکچین رمزارز هایی مانند بیت کوین یا اتریوم و حتی رمزارز تتر برای راحت تر کردن زندگی به وجود امده است . پروژه اتریوم سعی دارد تا با تسهیل نمودن بخشی از زندگی مردم جامعه نیاز آنها به بانک ها و برخی سازمان ها متمرکز را کاهش دهد.

برسی خرید یا فروش اتریوم

 در طی صحبت های بالا به یک نکته کلیدی برخورد خواهیم کرد که برای خرید یا فروش اتریوم چه راه هایی وجود دارد و از کدام صرافی ارز دیجیتال استفاده میکنیم ؟

برای خرید اتریم یا فروش آن میتوانید از دو راه اقدام کنید .

راه 1 :

اولین راه برای خرید ارز دیجیتال استفاده از صرافی های خارجیست اما توجه داشته باشید که شما نمیتوانید مستقیما از صرافی های خارجی اقدام به خرید اتریوم ودیگر رمزارز های بازار ارز دیجیتال کنید.ابتدا باید مقداری پولی که در دست دارید را از ریال به یکی از استیبل کوین ها مانند رمزارز تتر تبدیل کنید. شما می توانید این کار را در صرافی های ایرانی انجام دهید.

دومین راه :

دومین راه این است که به صرافی ارز دیجیتال ایرانی مراجعه کنید و بعد از آموزش رمزارز در آن ها ثبت نام کنید و بعد از احراز هویت و تایید حساب شما میتوانید خرید اتریوم یا فروش آن را با ریال انجام دهید.

سخن پایانی

بعد از پیدایش بیت کوین بازار برای ورود و ظهور رمزارز های جدید باز شده است. در راستای گسترش رمزارز ها، اتریوم به عنوان یکی از پروژه ها و فناوری های پیشرو در این بازار پر ریسک توانسته است به عنوان یک پروژه پر قدرت جای خود را در بازار های مالی بین المللی باز کند و به خوبی مورد توجه قرار گیرد. ما در سایت پارس بیت اطلاعات طبقه بندی شده را در زمینه معاملات رمزارز مانند خرید تتر، فروش اتریوم یا دیگر رمزارز های بازار را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید با امن ترین روش، کمترین درصد کارمزد در میان صرافی های رمزارز به دلیل هویت های حقوقی و کارگزاری بدون محدودیت ریالی اقدام به تبادل اتریوم ، تتر و...نمایید . با ورود به سایت پارس بیت از طریق لینک مربوط به رمزارز مورد نظر و سپس انتخاب گزینه‌ی خرید از ما و یا فروش به ما، وارد صفحه خرید و فروش شده، سپس با انتخاب شبکه رمزارز مورد نظر و تعداد آن می‌توانید سفارش خود را انجام دهید.

 

محصولات مرتبطدیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه