راه‌اندازی هاردفورک اثبات کار اتریوم ۲۴ ساعت پس از مرج!

تیم توسعه‌دهنده اثبات کار اتریوم (ETHW)، فورک اثبات کار از بلاکچین اتریوم، سرانجام اعلام کرد قصد دارد هاردفورک خود را به زودی پس از مرج اتریوم در 15 سپتامبر راه‌اندازی کند.

اکانت توییتر @EthereumPow اعلام کرد:

شبکه اصلی ETHW ظرف 24 ساعت پس از مرج اتفاق خواهد افتاد. زمان دقیق 1 ساعت قبل از راه‌اندازی با یک تایمر معکوس اعلام می‌شود و همه چیز از جمله کد نهایی، باینری‌ها، فایل‌های پیکربندی، اطلاعات نودها، RPC، کاوشگر و غیره پس از پایان زمان عمومی خواهد شد.

مرج اتریوم در اواخر این هفته دومین بلاکچین بزرگ را بر اساس ارزش بازار به مکانیزم اجماع اثبات سهام تغییر خواهد داد و نیاز به عملیات استخراج انرژی‌بر را از بین خواهد برد. این حرکت باعث ایجاد شکاف در اکوسیستم اتریوم شده است زیرا ماینرها—که مایل به صرف نظر از جریان درآمد خود نیستند—فورک اثبات کار اتریوم یا استخراج سایر بلاکچین‌ها را پیشنهاد داده‌اند.

چندین صرافی از جمله Poloniex، بیت‌فینکس و کوین‌بیس از ETHW فورک‌شده استقبال کرده اند یا پیشاپیش آن را فهرست کرده‌اند. بر اساس گزارش کوین مارکت کپ، ETHW از بالاترین حد تاریخی خود یعنی 141.36 دلار در 8 آگوست 49 درصد کاهش یافته و به ارزش معاملاتی فعلی 29.52 دلار رسیده است.

با توجه به حساب @EthereumPoW، این شبکه برای اطمینان از تغییر موفقیت‌آمیز چین‌آیدی (ChainID)—شناسه‌ای منحصر به فرد برای تمایز بین بلاکچین‌ها—از 2048 بلاک خالی پس از بلاک مرج آغاز به‌ کار خواهد کرد.  این اقدام همچنین از وجود بلوک‌های تکراری در ETH و ETHW جلوگیری می‌کند.

منتقدان ETHW، از جمله توسعه دهنده Ethereum Classic، ایگور آرتامونوف، با طرح راه‌اندازی شبکه اصلی EthereumPoW پس از مرج مخالفت کردند. او نوشت:

این مانند از دست دادن 90 درصد از شتاب در هنگام راه‌اندازی است.

آرتامونوف همچنین انگیزه‌های اعلام‌شده برای این هاردفورک را زیر سؤال برد.

منبع: دیکریپت


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه