ارائه پیشنهاد مشترک ریپل و SEC به دادگاه؛ پرونده خاتمه می‌یابد؟

پس از ماه‌ها کشمکش میان کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا (SEC) و ریپل لبز (Ripple Labs)، به نظر می‌رسد که هر دو طرف برای پایان دادن به این پرونده به توافق رسیده‌اند و پیشنهاد مشترکی را به دادگاه ارائه دادند که به موجب آن دسترسی به اسناد محرمانه پرونده پیدا کنند.

به گزارش و به نقل از zycrypto، روز پنجشنبه، هر دو طرف ماجرا، نامه‌ای به خانم هون آنالیسا تورس (Hon.Analisa Torres) قاضی دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک نوشتند تا اجازه دادگاه را برای اجرای یک پیشنهاد مشترک کسب کنند. این دادخواست مشترک از جانب یکی از طرفین به دادگاه ارائه می‌شود تا به دلیل عدم وجود اختلاف در ارکان اصلی پرونده، در مورد تمام بخش‌ها یا قسمتی از بخش‌های این پرونده بدون حضور در دادگاه تصمیم‌گیری شود.

کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا، برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse) مدیرعامل ریپل و کریس لرسن (Chris Larsen) بنیان‌گذار ریپل پیش از برگزاری دادگاه با دادخواست مشترک موافقت کردند.

پیشنهاد مشترک ریپل و SEC در مورد چه موضوعاتی است؟

در صورتی که قاضی با این تقاضای مطرح شده موافقت کند، هر دو طرف می‌توانند به جزئیات پرونده و اسنادی که پیش از این دیده نشده، دسترسی داشته باشند.

براساس این پیشنهاد، درخواست هر دو طرف درگیر در این شکایت این است که تمامی اسناد و مدارک محرمانه و مهر و موم شده در یک مجموعه خلاصه به دادگاه ارائه شود (یعنی این کار به صورت چندباره و تکه تکه صورت نگیرد) و برای بررسی و مشورت بر سر این اسناد نیز وقت کافی در اختیار طرفین قرار داده شود.

تمامی مدارک مورد نیاز از جمله اظهارات و سوگندنامه‌ها در تاریخ ۱ سپتامبر (۱۰ شهریور) به صورت مهر و موم شده، ارائه شده است. در ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) نیز طرفین برای بحث و تبادل نظر در مورد اصلاحاتی که هر یک قرار است بر روی دادخواست خود انجام دهند، ملاقات خواهند کرد. در ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) نیز هر دو طرف نسخه‌های ویرایش شده دادخواست خود را به دادگاه ارائه می‌کنند.

جرمی هوگان (Jeremy Hogan) وکیل شرکت ریپل، با انتشار توییتی اعلام کرد که تمامی اسناد و مدارک طرفین دعوا در ۱۹ سپتامبر افشا می‌شود و این به منزله پایان این دعوای حقوقی است.

از زمان شروع پرونده، ریپل لبز شایعات توافق با SEC را رد کرده و اصرار دارد که در دادگاه پیروز می‌شود. حال برخی از کارشناسان پیش‌‌بینی‌ می‌کنند که با ارائه این پیشنهاد مشترک، توافق نزدیک است. برخی دیگر از کارشناسان نیز ادعا کرده‌اند که این اتفاق به ضرر کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا خواهد بود.

پایان دعوا بعد از ۲ سال

طی ۲۰ ماه گذشته، هر دو طرف درگیر در این پرونده پیروزی‌های کوچکی به دست آوردند. مثلا در جولای (تیر – مرداد) طرفداران XRP از تصمیم دادگاه مبنی بر رد درخواست کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا ابراز خرسندی کردند. این کمیسیون از دادگاه خواسته بود تا اسناد داخلی این سازمان که مرتبط با سخنرانی ویلیام هینمن رئیس پیشین SEC هستند را محرمانه اعلام کند تا ریپل نتواند از آن‌ها به عنوان شواهد استفاده کند.

کمیسیون SEC در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) شکایتی علیه شرکت ریپل و مدیران اجرایی آن طرح کرد که به موجب آن ادعا شده بود این شرکت ۱.۳ میلیارد دلار رمز ارز XRP را به صورت اوراق بهادار ثبت نشده به فروش رسانده است. در سال ۲۰۱۸ ویلیام هینمن در یک سخنرانی اظهار کرده بود که اتریوم و بیت کوین جزو اوراق بهادار نیستند.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه