پشتیبانی اینستاگرام از NFTها در بیش از 100 کشور فعال شد!

غول شبکه‌‌های مجازی Meta خبر از پشتیبانی پلتفرم محبوب اینستاگرام از توکن های غیر قابل تعویض (NFT) در بیش از 100 کشور جهان داد. اینستاگرام همچنین با بلاک‌چین Flow، کیف‌پول Coinbase و dapper ادغام خواهد شد.

این خبر که طی یک پست رسمی اعلام شد حاکی آن است که کاربران اینستاگرام در بیش از 100 کشور حاضر در آسیا، اقیانوسیه، آفریقا، آمریکا و خاورمیانه می‌توانند مجموعه‌های دیجیتالی خود را در پروفایل‌شان به نمایش بگذارند.

این ویژگی جدید درپی آزمایشاتی است که متا در ماه می (اردیبهشت) بر اینستاگرام انجام داد، گفتنی است که ثبت و به اشتراک‌گذاری NFTها از این اپلیکیشن فاقد هرگونه کارمزد خواهد بود.

متا همچنین متذکر شد که این پلتفرم از کیف‌پول‌ها و بلاک‌چین‌های محدود و تعریف‌شده‌ای پشتیبانی خواهد کرد. در بخشی از بیانیۀ رسمی آمده است:

«ما از کیف‌پول‌های شخص ثالثی مانند Rainbow، متامسک، تراست ولت، Coinbase Wallet و Dapper و همچنین از سه بلاک‌چین اتریوم، پالیگان و Flow جهت مبادلات NFT در اینستاگرام پشتیبانی می‌کنیم».

با اعلام خبر استفادۀ اینستاگرام از بلاک‌چین Flow، قیمت توکن بومی FLOW تا 40 درصد افزایش یافت. این جدیدترین اقدام شرکت متا برای توسعه و تثبیت حضور خود در بازار نوظهور متاورس است.

علی‌رغم برنامه‌های متا برای موفقیت در دنیای مجازی متاورس، ویتالیک بوترین تلاش شرکت‌های فناوری را برای سلطه بر این حوزۀ نوپا بیهوده خواند.

منبع: cryptopotato


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه