آوه (Aave) ساخت استیبل‌کوین GHO را تایید کرد!

آوه (Aave) ساخت استیبل‌کوین GHO را تایید کرد. این تصمیم با رای‌گیری سازمان خودمختار غیرمتمرکز Aave DAO، نهاد حکمرانی آوه، اتخاذ شده است.

رای‌گیری درخصوص این موضوع توسط پلتفرم Snapshot در ساعت 6 بامداد به وقت شرقی (EDT) انجام شد و تقریبا تمام اعضای این DAO به آن رای مثبت دادند. داده‌های موجود نشان‌دهندۀ آن است که اعضای این DAO با دراختیار داشتن 501000 عدد توکن AAVE، یعنی 99.99 درصد مجموع رای‌دهندگان، طی 3 روز آراء مثبت خود را برای ایجاد استیبل‌کوین GHO ثبت کردند.

مرحلۀ بعد ادغام فرآیند ساخت GHO با نسل جدید پروتکل‌های بهینه‌ساز آوه (AIP) است. مسئولیت مدیریت و برنامه‌ریزی این استیبل کوین برعهدۀ Aave DAO خواهد بود.

کاربران علاقمند نیز می‌توانند با وثیقه‌گذاری رمز ارزهای پشتیبانی شده توسط پلتفرم Aave علاوه‌بر مینت استیبل‌کوین GHO از سود سپرده‌گذاری خود نیز بهره‌مند شوند. پروتکل Aave از وام‌گیرندگان استیبل‌کوین GHO کارمزد دریافت خواهد کرد.

Aave می‌خواهد تا GHO از عملکردی مشابه با یک استیبل‌کوین بیش از حد وثیقه‌ای مانند MakerDAO (DAI) برخوردار شود. بیش از حد وثیقه‌ای بودن به معنای آن است که ارزش دارایی‌های سپرده‌گذاری شده برای مینت GHO از ارزش تعداد توکن‌های مینت شده بیشتر باشد. Stani Kulechov، بنیان‌گذار Aave، پیش تر گفته بود که شرکت وی سعی دارد تا پذیرش GHO را به شکلی ارگانیک در پروتکل لایه-2 اتریوم تسهیل کند.

آوه پس از ایجاد GHO به سایر پروژه‌های امورمالی غیرمتمرکزی (DeFi) خواهد پیوست که استیبل‌کوین بومی خود را صادر کرده‌اند. این استیبل‌کوین از نوع الگوریتمی نخواهد بود و به‌ جای کدهای هوشمندانه ارزش توکن‌های خود را با وثیقه‌های سپرده‌گذاری شده حفظ می‌کنند.

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه