جک دورسی به دنبال راه‌اندازی صرافی غیر متمرکز بیت کوین است

مدیرعامل شرکت‌های توییتر (Twitter) و اسکوئر (Square) اولین بار در ماه جولای اعلام کرده بود که قصد دارد یک پلتفرم توسعه دهنده متن باز با تمرکز روی بیت کوین ایجاد کند. او روز گذشته اعلام کر که این شرکت قصد دارد صرافی غیر متمرکز بیت کوین را توسعه دهد.

به گزارش و به نقل از کوین دسک، جک دورسی (Jack Dorsey) مدیرعامل اسکوئر و توییتر، روز جمعه توییت کرد که شرکت TBD که یک غول پرداختی و بخش جدید شرکت اسکوئر است و بر ایجاد یک پلتفرم توسعه‌دهنده متن باز تمرکز کرده است قصد دارد یک صرافی غیر متمرکز بیت کوین ایجاد کند. دورسی در توییت خود نوشت:

به ما در ایجاد یک پلتفرم متن باز برای خلق یک صرافی غیرمتمرکز بیت کوین کمک کنید.

مایک بروک (Mike Brock) که به عنوان رهبر این طرح معرفی شده است، جداگانه توییت کرد:

این مساله‌ای است که ما قصد حل کردنش را داریم: آسان‌تر کردن سرمایه‌گذاری برای کیف پول غیر‌حضانتی (Non Custodial Wallet) در هر نقطه از جهان و با استفاده از یک پلتفرم ورودی و خروجی برای بیت کوین. شما می‌توانید به این پروژه مانند یک صرافی غیرمتمرکز برای ارز فیات نگاه کنید.

او همچنین نوشت:

ما بسیار علاقمندیم تا این پروژه از صفر تا صد برای بیت کوین باشد. این پروژه به طور کلی بصورت عمومی، منبع باز، بدون نیاز به مجوز و پروتکل باز توسعه داده می‌شود و همه کیف پول‌ها قادر به استفاده از آن هستند. این پروژه همچنین بدون یک مدل پایه یا حاکمیتی که کنترل آن در دست TBD باشد، عرضه خواهد شد.

بروک همچنین به شکاف هزینه و مقیاس‌پذیری اشاره کرد و گفت که TBD به یک راه حل زیرساختی برای مبادله بین دارایی‌های دیجیتال مانند استیبل کوین‌ها نیاز داشت. او اضافه کرد:

ایده ما برای ایجاد یک صرافی غیر متمرکز (DEX) ارز فیات، چیزی است که کاربر حتی نباید بداند که وجود دارد و هر کیف پول یا خدمات دیگری می‌تواند با آن ادغام شود. او همچنین گفت این صرافی با قوانین ضد پولشویی و احراز هویت مشتریان (KYC) مطابقت خواهد داشت.

در ماه جولای جک دورسی در رشته توییت‌هایی نوشته بود که اسکوئر کسب و کار جدیدی را راه اندازی می‌کند تا ارائه خدمات مالی غیرمتمرکز و غیرحضانتی را آسان‌تر کند. دورسی در توییتی به ایجاد یک پروفایل توییتر با آدرس TDB54566975@ اشاره کرده بود و نوشته بود که به ما کمک کنید تا بتوانیم یک صرافی غیرمتمرکز که تمرکز آن بر روی بیت کوین است، بسازیم.

رونمایی از این پروژه پس از آن انجام شد که اسکوئر اعلام کرد در حال توسعه یک کیف پول سخت افزاری منبع باز برای بیت کوین است.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه