رمزارز بَت (Bat) چیست؟انقلاب جدید در صنعت تبلیغات

اگر اوایل روز های که اینترنت همه گیر و فراگیر شده بود نگاه بکنیم کاربران در زمان استفاده از مرورگرها، تنها بنرهای تبلیغاتی را می‌دیدند اما اکنون تبلیغات بسیار گسترده تر شده است علاه بر بنرهای تبلیغاتی میتوان تبلیغات ویدئویی، Pop-up، تبلیغات ایمیلی، آگهی‌های خبری و غیره نیز اضافه شده‌اند.

 هرجا از این اینترنت را نگاه بکینم تبلیغات میبینیم

بیشتر سایت‌های ایرانی، از سیستم نمایش آگهی برای درآمدزایی استفاده می‌کنند. کاربران وب در حال حاضر، با سطح بی‌سابقه‌ای از نقض حریم خصوصی و مشکلات امنیتی روبه‌رو هستند. برای نشان‌دادن تبلیغات مؤثر، بعضی از آژانس‌ها اطلاعات مختلفی از کاربران جمع می‌کنند و عملاً حریم شخصی کاربر را زیر سؤال می‌برند. تبلیغات در مرورگرها همیشه آزاردهنده است؛ اما یک بخش حیاتی از اکوسیستم اینترنتی هستند و بدون آن‌ها بسیاری از وبلاگ‌ها، سایت‌ها و کانال‌های یوتیوب درآمد کافی برای بقا ندارند و حتی تخمین زده شده است که حدود ۶۰۰ میلیون دستگاه تلفن همراه و کامپیوتر رومیزی در جهان، از نرم‌افزارهای مسدودکننده تبلیغات استفاده می‌کنند و این عدد مرتب در حال افزایش است

تیمی به نام BAT وجود دارد که هدفش خاتمه دادن به این مشکلاتی است که تبلیغات و سو استفاده از اطلاعات کاربران به وجود آورده‌اند. در این نوشتار قصد داریم در مورد اولین پروژه رمزنگاری شده‌ای صحبَت کنیم که روی تبلیغات دیجیتال تمرکز دارد. اکوسیستم پروژه بَت شامل مرورگر بریو، داشبوردهای تحلیل و همچنین الگوریتم‌های یادگیری ماشین است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه جذاب، به شما پیشنهاد می‌دهیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

رمزارز بَت چیست ؟

صنعت تبلیغات از مهم‌ترین مدل‌های درآمد زایی برای اغلب کسب ‌و‌کارهای آنلاین و اینترنتی به شمار میرود. بیشتر کاربران سعی میکنند تبلیغات اینترنتی را به سرعت رد کرده و به کار خود ادامه دهند؛ اما اگر این تبلیغات قابلیت درآمد زایی برای آنها داشته باشد همچنان از این تبلیغات فراری میشوند؟

این کار با استفاده از توکن بَت BAT (Basic Attention Token) عملی است! هدف از طراحی این توکن امکان کسب درآمد از تماشای تبلیغات ، صنعت تبلیغات را دگرگون کند. در ادامه، با والی پی همراه باشید تا به بررسی کارایی و ویژگی های توکن بَت بپردازیم.

بَت BAT مخفف Basic Attention Token (BAT) یک توکن برپایه شبکه اتریم ERC-20 و مناسب برای تبلیغات و مبنای آن میزان توجه کاربران است. در این پروژه واسطه ها در فرآیند تبلیغات با استفاده از مرورگر بریو Brave حذف می­شوند.  این مرورگر بر پایه حفظ حریم شخصی ، سرعت و مدیریت تبلیغات کار می‌کند. همچنین میتواند جهت پرداخت دستمزد تولید کنندگان محتوا و افرادی که در فضای آنلاین خدماتی را ارائه میدهند از آن استفاده گردد. این ارز دیجیتال نوسانات قیمتی زیادی نداشته و با توجه به ارائه خدمتی نوین و بسیار سودمند ، همواره در میان 100 ارز دیجیتال برتر بازار مطرح بوده و سرمایه گذاران همواره روی آن حساب ویژه ای را در نظر دارند

تاریخچه ارز Basic Attention Token.

توکن بَت در سال 2017 توسط تیمی با مدیریت فردی به نام برندان آیک معرفی شد. این توکن در ماه می همان سال در عرضه اولیه (ICO) خود توانست ظرف مدت 30 ثانیه 35 میلیون دلار سرمایه برای خود کسب کند. این موفقیت، آخرین موفقیت این توکن نبود و تا امروز پروژه‌‌های موفق زیادی را به انجام رسانده است. قیمت Basic Attention Token در سال 2018 به بالای 1 دلار هم رسیده است. مرورگر بریو پشتیبانی یوتیوب از بَت و همچنین اضافه شدن کیف‌ پول بَت به مرورگر از جمله این موفقیت‌‌ها به شمار می‌‌رود.

توسعه‌دهندگان بَت (BAT)، معتقدندبررسی نحوه تعامل کاربران با محتوای تبلیغات آنلاین، ردیابی و ذخیره این اطلاعات در یک دفتر کل توزیع شده (Distributed Ledger)، می‌توان تجربه خوبی از تبلیغات برای هر ۳ گروه نمایش‌دهنده تبلیغ، تبلیغ دهنده و کاربر وب فراهم کرد. به‌این‌ترتیب، احتمال تقلب و دزدی هم در تبلیغات آنلاین بسیار کاهش پیدا می‌کند. نتایجی که سازندگان بَت به دنبال آن هستند را، ادامه مشاهده می‌کنید:

 

 • کاربران تبلیغات کمتر و مرتبطی می‌بینند. یعنی تا حد زیادی علایق خود را به شکل تبلیغ مشاهده می‌کنند.
 • ناشران تبلیغ با نمایش تبلیغات درست به کاربران درست، درآمد خودشان را افزایش می‌دهند.
 • تبلیغ‌کنندگان هم با شناخت بهتر کاربران و علایق آن‌ها، بهتر می‌توانند کاربران هدف را پیدا کنند.

امکان ندارد درباره بَت صحبَت کنیم و حرفی از بریو به میان نیاید.

مرورگر بریو و بَت :

بریو، مرورگری متن باز (Open Source) با تمرکز روی حریم شخصی است که جلوی ردیاب‌ها، کوکی‌های مخرب و بدافزارها را می‌گیرد. این مرورگر، از تکنولوژی بلاک چین برای ردیابی ناشناس و امن کاربران وب استفاده می‌کند. همان‌طور که گفتیم، توجه کاربر (Attention) در تبلیغات بسیار مهم است. بریو این توجهات را، به شکل امن ثبَت می‌کند؛ آن هم فقط در دستگاه کاربر، نه یک سرور جداگانه. به‌این‌ترتیب، از ناشناس بودن اطلاعات و امنیت آن می‌شود تا حد زیادی مطمئن شد.

نمایش‌دهندگان تبلیغ با جلبَتوجه کاربر، درآمد کسب می‌کنند. این درآمد در قالب توکن‌های بَت به کیف پول آن‌ها منتقل می‌شود. هرچقدر محتوای ناشران بیشتر توجه کاربر را جلب کند، به درآمد بیشتری می‌رسند. درعین‌حال، تبلیغ دهندگان هم از سرمایه خود بازدهی بیشتری می‌گیرند و نرخ بازگشت سرمایهبیشتر می‌شود. مرورگر بریو، از داده‌های ناشناس کاربران برای کمک به تبلیغ‌کنندگان استفاده می‌کنند. این داده‌ها بدون اینکه هویت کاربران را فاش کنند، در هدف‌گیری مجدد کاربران برای نمایش تبلیغات خاصبه کار گرفته می‌شوند.

این مرورگر در مقابل همین ویژگی های عالی گفته شده ، یک بازار جدید با 80 زبان زنده دنیا ایجاد کرده امکان دادن پاداش به تولیدکنندگان محتوای مورد علاقه خود را به صورت مستقیم دارند. بیش از 3.2 میلیون تولیدکننده محتوا در پاداش های BAT ثبَت نام کرده اند، و در همین راستا 26 میلیون توکن بَت پرداخت شده است که از مشهورترین آنها می توان به ویکی پدیا، گاردین، واشینگتن پست و Cent 50 ، نیویورک تایمز ، واشنگتن پست ، فایننشال تایمز ، اتوماتیک (WordPress.com & Tumblr) ، DuckDuckGo  Disconnect, Digital Content Next (DCN) , Consumer Reports, بنیاد مرزهای الکترونیکی (EFF) ، Wikihow، Archive.org و مجله اسمشینگ اشاره کرد البَته با رشد این پلتفرم در آینده، شاهد اعلام همکاری‌های بزرگتر و بیشتر بعدی خواهیم بود.

این مرورگر در حال حاضر بیش از 7 میلیون کاربر فعال ماهانه و 18 هزار ناشر تبلیغات تایید شده دارد. در مجموع، حدود 12 میلیون کیف پول بَت با 3.8 میلیون تراکنش ماهانه وجود دارد و حجم تراکنش های روی شبکه آن بَت بیش از ۳۷۳ میلیون دلار است.

قابلیت های مرورگر بریو (Brave)

 1. حریم خصوصی:

داده‌هایی که توسط کاربران در بریو جستجو می‌شوند، کاملا خصوصی باقی می‌مانند. این مزیت باعث می‌شود اطلاعاتی که مورد نیاز است برای نمایش تبلیغات مرتبط با عبارتی که جستجو شده توسط کاربر در دسترس نباشد ،به همین دلیل؛ کاربران با نمایش تبلیغات به صورت متوالی روبه رو نمی‌شوند. به‌علاوه، افرادی که فعالیت‌های کاربران را در اینترنت ردیابی می‌کنند، به‌صورت خودکار مسدود می‌شوند.

 1. مطابقت تبلیغاتی پیشرفته با سلیقه کاربران:

مرورگر بریو یک مجموعه کامل از داده‌های کاربر را همراه با سیگنال‌های مربوط به هدف‌های او، پنجره‌های فعال (تب‌ها) ،URLها، اطلاعات وارد شده مرتبط با کلیدواژه‌های جستجوشده، اطلاعات جستجو شده و … را نگهداری می‌کند. پلتفرم بریو این توانایی را دارد که تعیین کند درجه وقت، کاربر در زمان و مکان مطلوبی از تجربه جستجوی خود در مرورگر قرار گرفته  تا بَتواند پیشنهادات (تبلیغاتی) مناسب را به آن‌ها ارائه دهد.

 1. بهبود تجربه کاربری:

 در مرورگر بریو، کاربران برای بالا آوردن هر صفحه، نیاز ندارند وارد سرورهای خارجی شوند ،این به این دلیل است که مطابقت دادن تبلیغات با سلیقه کاربران به ‌صورت داخلی در مرورگر بریو انجام می‌شود، این کار منجر به جستجوی با  کیفیت بالا، کاهش مصرف انرژي باتری دستگاه مورد استفاده کاربر، استفاده کمتر از حجم اینترنت و کمترین دخالت در روند ایجاد محتوای مناسب می‌شود.

تکنولوژی مورد استفاده در توکن بَت

آنچه این توکن را از توکن‌‌های دیگر متمایز می‌‌کند، تکنولوژی به کار گرفته شده در آن است. این تکنولوژی که Attention نام دارد بر اساس میزان توجه کاربران عمل می‌‌کند. ساده‌‌ترین مثالی که در این مورد می‌‌توان بیان کرد، سیستم جست‌وجوی اینستاگرام است. اگر شما در اکسپلورر اینستاگرام کلمه بیت کوین را چندین بار جست‌وجو کنید، به مرور اینستاگرام در می‌‌یابد که شما به این موضوع علاقه دارید و بیشتر محتواهایی را برای شما در اکسپلورر به نمایش در می‌‌آورد که مربوط به بیت کوین و ارز‌‌های دیجیتال است. بَت از همین تکنولوژی در جستجو‌‌گر خود بهره برده است. البَته این تکنولوژی برای خود توکن بَت نیز به کار گرفته شده است. تبلیغاتی که شما مشاهده می‌‌کنید یا رغبَت بیشتری نسبَت به موضوع آنها نشان می‌‌دهید در نمایش تبلیغات بعدی مؤثر است.

وایت پیپر رمزارز BAT

وایت پیپر بَت شامل نکاتی است از قرار:

 • زیرساخت پروژه و تکنولوژی و توجه به علاقه مندی های کاربران
 • روش های پرداخت ناشران و توزیع توکن به کاربران
 • نقشه راه و چشم انداز
 • ماتریس مزیتها
 • اعضای اصلی تیم
 • راه اندازی توکن
 • بودجه

زیر ساخت توکن بَت

نقطه جالب زیرساخت بریو، دفتر کل غیر متمرکز آن است که در پس‌زمینه اجرا می‌شود و سایت‌ها و محتواهایی که اغلب زمان خود را بر روی آن می‌گذرانید، ثبَت می‌کند تا ناشران تبلیغ، طبق آن توکن دریافت کنند. مرورگر تمامی علاقه مندیهای شما را ثبَت می‌کند، اما این اطلاعات کاملاً ناشناس بوده و اطلاعات شخصی شما هرگز از دستگاهتان خارج نمی‌شود. این مرورگر همچنین کمیت میزان توجه شما به هر تبلیغات را نیز اندازه‌گیری می‌کند. ( زمان نمایش تبلیغ و میزان پیکسل نمایش داده شده)

این مرورگر با استفاده از هوش مصنوعی، تبلیغات مختلف را ارزیابی می‌کند تا تبلیغات مناسب با علاقه مندیهای کاربر نمایش داده شوند.

چه چیزی توکن بَت را ارزشمند می کند؟

مرورگر بریو و مدل توکن بَت نسبَت به برای همه گروه های مخاطب خود مزایایی خواهد داشت:

 • تبلیغ کنندگان: این افراد تشویق به جمع آوری توکن های بَت در لیست تبلیغات خود می شوند. با این کار، به آنها این توانایی منحصر به فرد اعطا می شود، تا بَتوانند تا حد امکان داده های شفاف و مشخص را استخراج کنند.این به تبلیغ کنندگان فرصت می دهد تا ببینند که تبلیغاتشان چگونه کار می کند و تا چه حد مفید است.
 • کاربران با حفظ حریم خصوصی به گشت و گذار در وب می‌پردازند و به ازای توجهی که نشان می‌دهند، توکن‌های ارزشمند دریافت می‌کنند.
 • درآمد ناشران تبلیغ که به خاطر واسطه‌ها و ربات‌ها کاهش یافته بود، بار دیگر افزایش می‌یابد.
 • آگهی‌دهندگان داده‌های موثرتری دریافت می‌کنند و با استفاده از آن‌ها جامعه هدف خود را بهتر انتخاب می‌کنند.

مبنای کار توکن بَت بر اساس میزان توجه (Attention) کاربران است. این ارزشمند خواهد بود تا «آلودگی الکترونیکی» در صفحات وب برای کاربران اتفاق نیافتد پس برای بهبود کارایی تبلیغات دیجیتال، پلتفرم و بده بستان جدیدی نیاز خواهد بود به همین منظور مرورگر جدید تحت عنوان بریو (Brave) توسط تیم بَت توسعه یافت تا با تمرکز بر روی حریم خصوصی، حذف تبلیغات آزاردهنده و ردیاب‌ها ، یک مدل و تجربه جدید از وب‌گردی در اختیار کاربر قرار دهد.با استفاده از قراردادهای هوشمند یک قرارداد چند طرفه به شکل زیر اجرا میشود :

 • در این مدل تبلیغ‌دهندگان پرداخت‌های خود را با توکن انجام می‌دهند. آن‌ها توکن‌ها را در وضعیت قفل‌شده قرار می‌دهند.
 • کاربران پس از مشاهده تبلیغات بخشی از توکن‌ها را دریافت میکنند.
 • مرورگر بریو نیز به عنوان کارمزد بخشی از توکن‌ها را برمی‌دارد.
 • توکن‌های باقی‌مانده نیز به ناشر تبلیغات که آن را میزبانی کرده اختصاص می‌یابد.

 به عنوان کاربر می‌توانید توکن‌های بَت را به شیوه های زیر دریافت کنید:

 • پاداش در قبال تولید محتوا
 • دریافت امتیاز دسترسی به مقاله‌ها و محصولات ممتاز به همراه خدمات داده و داشتن عکس‌های باکیفیت

دفتر کل پرداخت‌های خرد بریو (Brave Micropayments Ledger)

بریو ، برای رهگیری جابه‌جایی‌ توکن‌های بَت، از دفتر کل پرداخت‌های خرد استفاده می‌کند. این دفتر کل به تبلیغ‌کنندگان، منتشرکنندگان  و کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از قراردادهای هوشمند، پرداخت‌ها را بین خود انجام دهند. بریو جهت ناشناس ماندن  تراکنش‌های آنلاین ذی‌نفعان خود از الگوریتم اجماع گواه اثبات دانش صفر zero-knowledge proof  (ZKP) در بلاک‌چین خود استفاده می‌کند.

روش گواه اثبات دانش صفر به این معناست که داده‌ها بدون اینکه محتوایشان فاش شود، تایید شوند. در این الگوریتم اجماع، هر تراکنش شامل دو طرف «تایید کننده» و «اثبات‌کننده» است.  اثبات‌کننده با فراهم کردن خروجی نهایی، ثابَت می‌کند که قادر است بدون فاش ساختن اطلاعات ورودی یا فرایند محاسبه، چیزی را محاسبه کند؛ این در حالی است که تایید‌کننده تنها از داده خروجی اطلاع دارد.

رمزارز BAT چگونه کار می کند؟

اغلب وب سایت‌ها از یک ردیاب شخص ثالث برای نظارت بر فعالیت کاربران استفاده می‌کنند که می‌تواند برای شناسایی شما در وب استفاده شود. در حال حاضر حدودا ۴۰ ردیاب متفاوت، فعالیت شما را می‌بینند و اطلاعات مربوط به فعالیت شما را ذخیره می‌کنند.

جالب اینجاست که هزینه‌ها را کاربران می‌پردازند. هر تبلیغ هدفمند که بر روی گوشی خود مشاهده می‌کنید، احتمالا از طیف وسیعی از شبکه‌های تبادل آگهی، قبل از این که به دست شما برسد، از سرورهای خرید و فروش و سیستم‌های مدیریت اطلاعات عبور کرده است؛ این انتقال داده‌ها باعث می‌شود صفحات کندتر بارگذاری شوند و حجم اینترنت و باتری شما را بیهوده مصرف کنند.

بریو با استفاده از  Shieldهای خود Shield بریو سیستمی است که به طور خودکار جلوی تبلیغات غیرضروری را می گیرد، تمام تبلیغات غیرضروری را بلاک می کند. همچنین از طریق سیستم دفتر کل داخل مرورگر، به صورت ناشناس علایق کاربران را تشخیص می دهد، تا تجربه آنها در بخش تبلیغات را بهبود ببخشد. این قسمت از طریق محاسبه مقدار زمانی که هر تبلیغ می تواند توسط کاربر دیده شود، انجام می گیرد.

بریو محتوا را با تبلیغ کنندگان تطبیق می دهد و اگر این تبلیغ از نظر یادگیری ماشین داخلی این مرورگر همخوانی داشت، و همچنین با علایق کاربر یکسان بود، آن را نمایش می دهد. تمام این دیتاها رمزنگاری شده اند و تنها در دستگاه کاربر ذخیره می شوند و Brave از هویت کاربران محافظت می کند.

هر کسی که از این مرورگر بلاکچینی استفاده می کند، می تواند امکان تبلیغات آن را فعال کند و به ازای دیدن تبلیغات، توکن بَت دریافت کند. کاربران همچنین می توانند امکان پاداش دهی را فعال کنند که تعداد BATهای انتخابی خود را در انتهای هر ماه، به صورت خودکار بین سایت هایی که وارد شده اند تقسیم کند.

به علاوه، افراد می توانند به صورت مستقیم به تولیدکننده محتوای مورد علاقه خود پاداش بدهند؛ این کار هم از طریق پنل Rewards بریو، و هم از طریق کلیک کردن بر روی دکمه Tip در کنار ستون URL سایت هایی مانند یوتیوب، توییتر و ردیت امکان پذیر است. اما نحوه استفاده افراد از ارز دیجیتال بَت چگونه است؟

 • تبلیغ کنندگان: این افراد تشویق به جمع آوری توکن های بَت در لیست تبلیغات خود می شوند. با این کار، به آنها این توانایی منحصر به فرد اعطا می شود، که بَتوانند دیتاهای ویژه ای را از تجزیه و تحلیل های مختلف دریافت کنند. رمزارز BAT از ابزارهای مختلفی استفاده می کند (مانند سیستم های تشخیص علایق، الگوریتم های یادگیری ماشین و غیره) تا بَتواند تا حد امکان داده های شفاف و مشخص را استخراج کند. این به تبلیغ کنندگان فرصت می دهد تا ببینند که تبلیغاتشان چگونه کار می کند و تا چه حد مفید است.
 • کاربران: زمانی که کاربران از مرورگر Brave استفاده می کنند و با استفاده از توکن های بَت با آن تعامل می کنند، در یک سناریوی “بده تا بگیری” قرار می گیرند. زمانی که کاربر یک تبلیغ را مشاهده می کند، به خاطر زمانی که برای آن صرف کرده، مقدار مشخصی از ارز بَت را دریافت می کند. این توکن را می توان برای خدمات زیادی خرج کرد. برخی افراد نیز از آن برای اهدا و بخشش به منتشر کننده تبلیغ استفاده می کنند.
 • منتشر کننده: منتشر کننده هم از طرف تبلیغ کننده و هم کاربر، پاداش دریافت می کند. این موضوع مشوقی است برای منتشرکنندگان، تا پلتفرم های انتشاراتی خود را برای تبلیغ کنندگان مختلف ارتقا و گسترش دهند. منتشرکنندگان همچنین از طرف کاربران فیدبک دریافت می کنند؛ این نظرات شامل مواردی مانند نوع تبلیغات و تبلیغ کنندگان است. برخی از معروف ترین انتشار دهندگانی که با توکن BAT کار می کنند، واشینگتن پست (The Washington Post)، ویمئو (Vimeo) و وایس (Vice) هستند.

جامعه مرورگر بریو

 • اجرای یک برنامه مخصوص، برای اطلاع رسانی درباره کاربردهای BAT
 • ایجاد یک فرآیند برای ترجمه تمام محتواها به زبان های مختلف
 • نهایی شدن طرح یکپارچه کردن جامعه بَت در داخل وبسایت BAT

همکاری‌ها :

ایجاد همکاری با بایننس اسمارت چین (BSC)

گسترش همکاری ها با شرکت ها و پروژه های NFT (توکن های غیر قابل تعویض)

تبلیغات بریو برای فروش NFT، با کارت های اتر (Ether Cards) انجام می شوند و شامل ۵.۹ میلیون دلار پاداش به صورت رمزارز BAT هستند.

همکاری با پروژه Splinterlands برای ارائه تخفیف به کاربران بَت

مشکلات تبلیغات سنتی

 • مرورگر بریو چندین مورد از مشکلات تبلیغات دیجیتالی سنتی را شناسایی کرده و در تلاش برای برطرف کردن آنهاست. در ادامه به طور خلاصه به بررسی برخی از این مشکلات می‌پردازیم:

مشکلاتی که کاربران با سیستم تبلیغات سنتی دارند:

 • بالغ بر ۵۰ درصد از حجم اینترنت موبایل کاربر برای تبلیغات و ردیاب ها صرف می‌شود، که هزینه آن به اندازه ۲۳ دلار در ماه می‌رسد.
 • تبلیغات به طور متوسط حدود ۵ ثانیه زمان بارگذاری تلفن همراه را به خود اختصاص می دهند.
 • تبلیغات باعث کاهش ۲۱ درصد باتری گوشی می‌شود.
 • بدافزارها در یک سال گذشته ۱۳۲ درصد افزایش داشته است.
 • مشکلاتی که منتشر کنندگان آگهی با سیستم تبلیغات سنتی دارند:
 • گوگل و فیس بوک ۷۳ درصد از کل آگهی ها را به خود اختصاص می‌دهند.
 • در دو سال گذشته درآمد ناشران به میزان ۶۶ درصد کاهش یافته است.
 • رباتها در سال گذشته مبلغ ۷.۲ میلیارد دلار را با تقلب به خود اختصاص داده اند.
 • بیش از ۶۰۰ میلیون موبایل و کامپیوترها، آگهی ها را مسدود کرده اند.
 • ناشران نمی توانند از طریق ارزش افزوده خدمات خود کسب درامد کنند.

مشکلاتی که  آگهی دهندگان با سیستم تبلیغات سنتی دارند:

 • تبلیغ کنندگان در مورد آنچه که برایش پول پرداخت می‌کنند، اطلاعات خوبی ندارند.
 • بازاریابان اغلب با وب سایت های جعلی و ربات هایی که تقلب می‌کنند، فریب می‌خورند.
 • هدف گذاری ضعیف است و کاربران احتمال دارد تبلیغات را نادیده بگیرند.

مزایای BAT

 • ایده غیرمتمرکزسازی بازار تبلیغات دیجیتال بسیار جاه‌طلبانه است. شبکه BAT در تلاش است تا شمار فراوانی از واسطه‌هایی را که سودی به کاربران، ناشران یا تبلیغ‌کنندگان نمی‌رسانند را حذف نموده و مشتریان و تبلیغ‌دهندگان را روی یک شبکه غیرمتمرکز به هم مرتبط  کند.
 • تیم توسعه BAT، دارای تجربه فراوانی است و سابقه فعالیت در پروژه‌های بزرگی مانند فایرفاکس، آکادمی خان و EverNote را دارند.  
 • از بزرگترین تفاوت‌های میان Brave و سایر مرورگر‌ها تمرکز فراوان آن روی حریم خصوصی است.

معایب BAT

 • با وجود تعداد محدود بازیگران بازار تبلیغات غیرمتمرکز، پلتفرم BAT هنوز رقبای بسیار بزرگی مانند گوگل و فیسبوک دارد.
 • شبکه BAT بر روی بلاکچین اتریوم توسعه داده شده است که در پی آن مشکلات اتریوم مانند مشکلات مقیاس‌پذیری و سرعت تراکنش پایین را به ارث خواهد برد. اکنون این شبکه از ادغام چندین تراکنش و انجام همزمان آنها برای کاهش اثر گرفتگی و گردن بطری در انجام تراکنش‌ها استفاده می‌کند.

کیف پول BAT

همان‌طور که گفته شد این توکن بر بستر شبکه اتریوم عرضه شده است و در نتیجه همه کیف ‌پول‌هایی که از این شبکه پشتیبانی می‌کنند توانایی ذخیره‌سازی این رمز ارز را دارا می باشند.

کیف پول نرم افزاری: از جمله کیف پول‌های مناسب می توان به تراست والت (Trust Wallet) و.....اشاره کرد.

کیف پول های سخت افزاری: برای ذخیره‌سازی سرد توکن BAT می‌توان از کیف پول‌های لجر و یا کیف پول سیف پال استفاده کرد.

تیم توسعه دهندگان بت (BAT) چه کسانی هستند؟

تیم فنی توکن بت را، افراد متخصص و مشهوری تشکیل می‌دهند. تمام این افراد در شبکه‌های اجتماعی مهم، مثل لینکدین (Linkdein) و توییتر (Twitter) حساب کاربری دارند و فعالیت می‌کنند. این موضوع، اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا سرمایه‌گذاران یک پروژه مالی باید اعضای آن تیم را بشناسند. در پروژه BAT چند نفر هم به‌عنوان مشاور فعالیت می‌کنند. اعضای اصلی این پروژه را، در ادامه معرفی می‌کنیم:

 1. برندن آیک (Brendan Eich): بنیان‌گذار و مدیرعامل (سازنده زبان برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت، موزیلا و مرورگر فایر فاکس)
 2. برایان باندی (Brian Bondy): بنیان‌گذار و مدیر ارشد فنی (CTO)
 3. یان ژا (Yan Zhu): متخصص امنیت
 4. برایان براون (Brian Brown): متخصص بازاریابی
 5. بیل انگلس (Bill Engles): متخصص مالی
 6. براد ریشتر (Brad Richter): طراح و گرافیک
 7. برایان کلیفتون (Brian Clifton): مسئول بخش مهندسی
 8. Jimmy Secretan
 9. Catherine Corre
 10. Donny Dvorin
 11. Marshall Rose
 12. Luke Mulks
 13. Peter Snyder
 14. Jan Piotrowski

نماد اختصاری بَت

نماد اختصاری یک ارز دیجیتال نمادی است که رمزارز با آن نماد در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد. نماد اختصاری بَت، BAT است که فقط کافی است با تایپ این نماد در نوار مربوط به جست‌وجوی رمزارزها در هر صرافی، آن را جست‌وجو کنید. در صورت بالا آمدن اطلاعاتی مانند قیمت‌های خرید، فروش، نمودارهای مربوط به روند قیمتی و اطلاعات بسیار دیگر متوجه خواهید شد این رمزارز در آن صرافی مورد قبول واقع شده و در لیست رمزارزها جهت معامله وجود دارد.

کاربردهای بَت (BAT):

زمانی که کاربران تبلیغات مرورگر بریو را مشاهده می‌کنند مقداری از ارز دیجیتال بَت به عنوان پاداش به آن‌ها داده می‌شود که کاربران می‌توانند آن‌ها را خرج کنند. مثلا این که آن‌ها را به کاربران دیگر انعام داده یا برای دسترسی به مقالات ارزشمند در برخی وب سایت‌ها توکن‌های بَت خود را خرج کنند. همچنین از رمزارز بَت می‌توان برای دسترسی به خدمات، دانلود انواع تصاویر باکیفیت، محصولات و موارد دیگر استفاده کرد. یا از این توکن برای رای دادن یا برخی پرداخت‌ها استفاده کرد.

بَت (BAT) چگونه کار می‌کند؟

همان طور که تا به این جای کار متوجه شدید، مرورگر بریو تنها مرورگری است که از فناوری بَت استفاده می‌کند. توکن این پروژه به عنوان وسیله‌ای برای انتقال ارزش بین تبلیغ کننده، منتشر کننده و کاربر است. مدلی که این تکنولوژی کار می‌کند روی بستری از قراردادهای هوشمند است که هزینه‌ها را با استفاده از توکن‌های BAT پرداخت می‌کند. این توکن‌ها به ازای تماشای هر تبلیغ به کاربر پاداش داده می‌شوند. بخشی از آن‌ها هم به عنوان کارمزد به مرورگر اختصاص داده می‌شود؛ مابقی نیز به ناشر تعلق می‌گیرد. بنابراین کار با این تکنولوژی برای هر سه گروه مرتبط با تبلیغات مزایای بسیاری دارد.

پیش بینی وضعیت آینده بَت (BAT):

اطلاع از آینده ارز دیجیتال بَت، یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای سرمایه‌گذاری در این پروژه است. با توجه به روند قیمتی ارز دیجیتال بَت که در قسمت تاریخچه قیمتی آورده شده است حتما متوجه چالش‌هایی در این روند شده‌اید. اولین چالش این رمزارز، بدون شک غول‌های دیجیتالی مانند گوگل و فیسبوک هستند که روی هم حدود ۷۰ درصد تبلیغات به وسیله آن‌ها انجام می‌شود. مشکل بعدی تعداد محدود و پایین کاربران مرورگر بریواست. طبق آمارهای به دست آمده حدود ۲۰ میلیون کاربر در ماه از نرم‌افزار بریو استفاده می‌کنند. اما با توجه به رشد روزافزون تعداد کاربران این پروژه و بر طبق گفته نیکولاس مرتن  یکی از بهترین تحلیلگرهای کریپتوکارنسی که گفته است اگر بیت کوین مجددا رشد کند ارز دیجیتال بَت  نیز رشد خواهد کرد، آینده درخشانی برای این پروژه و همچنین ارز دیجیتال آن وجود خواهد داشت.

به نظرم حتی این جا سه خط در باره تحلیل خودمون بنویسیم

جمع بندی :

از زمان راه اندازی، توسعه زیادی بر روی شبکه و توکن بَت انجام شده است. بنیانگذار این پروژه برندن ایک، یکی از سرشناس ترین افراد در دنیای تکنولوژی است. مرورگر Brave و رمزارز BAT‌ توانسته اند مشکلات زیادی را در صنعت تبلیغات دیجیتالی برطرف کنند.

مرورگر بریو امکانات کاربردی زیادی برای بلاک کردن تبلیغات غیرضروری ارائه می دهد، که این باعث می شود کاربران راحت تر به کار خود بپردازند؛ همچنین این مرورگر با استفاده از سیستم های یادگیری ماشین، علایق کاربران را ارزیابی می کند و نسبَت به آنها تبلیغات را نمایش می دهد. البَته کاربران می توانند نمایش تبلیغات را غیرفعال کنند. اما اگر آنها را فعال کنند، به ازای دیدن هر تبلیغ، مقدار مشخصی ارز BAT به عنوان پاداش دریافت می کنند.

سوالات متداول

توکن بَت چگونه کار می‌کند؟

توکن بَت بر مبنای میزان توجه کاربران کار می‌کند. در این مدل توجه کاربران بسیار مهم خواهد بود تا به اصطلاح «آلودگی الکترونیکی» در صفحات وب کاربر اتفاق نیفتد. مرورگر بریو که توسط تیم بَت ساخته و راه‌اندازی شده است با تمرکز روی حریم خصوصی کاربران، از تبلیغات آزاردهنده و بی‌هدف جلوگیری می‌کند.

آیا توکن‌های بَت استخراج می‌شوند؟

توکن بَت از طریق عملیات ماینینگ استخراج و تولید نمی‌شود. در این پروژه جست‌وجو در اینترنت از طریق مرورگر بریو و مشاهده تبلیغات به نحوی جایگزین ماین در رمزارزهای دیگر است.

از BAT کجاها استفاده می‌شود؟

توکن بَت، می‌خواهد به‌خوبی با مرورگر بریو ادغام شود و با آن کار کند. همچنین تیم توسعه‌دهندگان بَت به‌خاطر ماهیت متن‌باز بودن، امیدوارند توسعه‌دهندگان دیگر استفاده‌های جدیدی از آن بکنند. برخی از این کاربردها، می‌تواند شامل این موارد باشد:

یکی از قابلیت‌های جذاب توکن بَت، این است که می‌تواند با دیگر مرورگرهای وب مثل گوگل کروم یا فایرفاکس ادغام شود. در پیام‌رسان‌هایی مثل تلگرام کاربران می‌توانند با مشاهده تبلیغات، پاداشی در قالب توکن بَت بگیرند.

شاید برایتان سوال شود که با وجود بیت کوین، چرا باید از BAT استفاده کنیم؟

در جواب این سوال، باید بگوییم که BAT یک ارز دیجیتال نیست، بلکه یک توکن کاربردی (utility token) به‌حساب می‌آید. کاربرد اصلی این توکن، حفظ ارتباط صحیح بین کاربران وب، تبلیغ‌کنندگان و نمایش‌دهندگان وب در بستر بَت است. بیت کوین برای استفاده درون پلتفرم، انتخاب خوبی نخواهد بود.

چه کیف پولی برای نگه‌داری توکن بَت مناسب است؟

ازآنجایی‌که بَت (BAT) یک توکن ERC-20 است، می‌تواند در تمام کیف پول‌های سازگار با این استاندارد ذخیره شود. تیم سازنده بَت، والت خاصی را برای نگه‌داری بَت معرفی نکرده‌اند؛ اما کاربران زیادی گفته‌اند برای ذخیره توکن‌های بَت، از کیف پول سخت‌افزاری Ledger nano و کیف پول آنلاین MyEtherWallet استفاده کرده‌اند.

محصولات مرتبطدیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه