NFTهای سه‌بعدی محصول جدید شرکت Sony و Theta Labs

اپراتور بازی‌سازی بلاک‌چین Theta Labs برای عرضه‌ی دو نوع NFT سه‌بعدی با شرکت ژاپنی Sony همکاری خود را آغاز کرده است. این توکن های غیر قابل تعویض (NFT ) انحصارا برای استفاده در نمایشگر واقعیت فضایی سونی (SRD) طراحی و توسعه خواهند یافت.

SRD دستگاهی شبیه به تبلت است که جلوه‌های بصری سه‌بعدی را درقالب واقعیت افزوده (AR) نیمه‌فیزیکی به‌تصویر می‌کشد تا کاربران بتوانند بی‌نیاز به عینک‌ها و سایر گجت‌های متداول با اشیا‌ء سه‌بعدی تعامل داشته باشند. نمایشگر SRD با رهگیری چشم کاربر می‌تواند تصویر را هم‌راستا با تحرکات سر بیننده هماهنگ کرده تا حس ایجاد یک جسم سه‌بعدی را پدید آورد. محصول مشترک Sony و Theta در دستگاه SRD به‌طور واقعیت ترکیبی به‌نمایش درآمده و استفاده از آن نیازی به گجت‌های بینایی ندارد.

همان‌طور که اشاره شد این NFTها دو عدد بوده که یکی از آنها یک ماسک Tiki به‌نام «The Tiki Guy» است و با تعداد محدود 10 عددی خلق خواهد شد. خریداران آمریکایی این NFT به‌همراه توکن خود یک عدد تبلت SRD را به‌طور رایگان دریافت خواهند کرد که قیمت آن برای خرید جداگانه 5000 دلار می‌باشد. این NFTها در بازار بومی Theta Labs که ThetaDrop نام دارد عرضه می‌شوند.

اهداف و چالش‌های این پروژه

این مجموعه SRD را در دامنه‌ی گسترده‌ای از پروژه‌های متاورس ادغام خواهد کرد. Nick Colsey، معاون توسعه‌ی کسب‌و‌کار Sony، در بیانیه‌ای مطبوعاتی اظهار داشت که این توکن‌های سه‌بعدی سکوی پرتاب خوبی برای نمایش توانایی‌های نمایشگرها‌ی واقعیت فضایی سونی برای هوادارن متاورس و کلکسیونرها می‌باشند.

متخصصین همواره چالش اصلی متاورس را توسعه‌ی گجت‌هایی دانسته‌اند که بی‌نیاز به سخت‌افزارهای گران‌قیمت تجربه‌ی متاورس را برای کاربران مهیا سازند. تعدادی از شرکت‌های حاضر در عرصه‌ی NFT سعی کرده‌اند تا از فناوری موجود در تلفن‌های هوشمند برای رفع این مساله بهره ببرند. درحالی که SRD قادر است پلی بین دنیای فیزیکی و همتای دیجیتالی آن باشد، اما برچسب قیمت 5000 دلاری آن مانعی برای اکثر کاربران به‌حساب می‌آید.

منبع: دیکریپت


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه