دسترسی به برخی توکن‌ها از سوی یونی‌سوآپ محدود خواهد شد

استودیوی توسعه‌ی نرم‌افزاری یونی‌سوآپ در آخرین پست بلاگ خود اظهار داشت که دسترسی و پشتیبانی از برخی توکن‌ها از قبیل توکن‌های سهام و مشتقات در این پروتکل محدود خواهد شد. این خبر به‌دنبال رویکرد سازمان‌های تنظیم‌کننده‌ی آمریکا درخصوص نظارت سخت‌گیرانه‌ بر این محصولات منتشر شده است. یونی‌سوآپ مدعی شد این تصمیم در راستای تکامل چارچوب‌های نظارتی اتخاذ شده است.

در متن این خبر نوشته شده است:

«در راستای اتخاذ تصمیمات مشابه از سوی سایر پلتفرم‌های امورمالی غیرمتمرکز (DeFi)، یونی‌سوآپ نیز دسترسی به برخی از توکن‌ها را در آدرس app.uniswap.org محدود خواهد نمود.»

در هفته‌های اخیر شاهد آن بودیم که چندین شرکت کریپتو مانند بایننس، عرضه‌ی محصولات مبتنی بر سهام توکن خود را لغو نمودند. با این‌ وجود، یونی‌سوآپ یک صرافی غیرمتمرکز است و محدودیت اعمال شده تنها در پلتفرم بومی آن قابل اجراست. کاربران همچنان قادرند تا از طریق سایر درگاه‌های دیفای به مبادله و تجارت این توکن‌ها بپردازند.

در ماه‌های گذشته شاهد توجه گسترده‌ی سازمان‌های تنظیم‌کننده‌، به‌ویژه مقامات ارشد آمریکایی، به حوزه‌ی رمز ارزها بوده‌ایم. در سه‌شنبه‌ی پیش شاهد درخواست وزیر خزانه‌داری آمریکا برای تدوین قوانین شفاف درخصوص صدور و استفاده از استیبل‌کوین‌ها بودیم. رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نیز خواستار ثبت قانونی و نظارت بر توکن‌‌های سهام در پلتفرم‌های متمرکز و غیرمتمرکز شده است.

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه