به‌روزرسانی لندن اتریوم در شبکه آزمایشی Goerli، فعال شد

در حالی که عملکرد اخیر قیمتی اتریوم بسیار ناخوشایند بوده، اما به نظر می‌رسد این سکه در حال پیشرفت است. ساعاتی پیش به‌روزرسانی لندن اتریوم در شبکه آزمایشی Goerli، فعال شد. این نسخه در بلوک شماره 5062605 و در پشت نسخه‌ای که در 24 ژوئن در بلوک شماره 10499401 در شبکه آزمایشی Ropsten فعال شد، قرار گرفت.

آنتونی ساسانو، بنیانگذار EthHub، خبر فعال شدن این به‌روزرسانی را در توئیتی منتشر کرد:

«به‌روزرسانی لندن (EIP-1559) اکنون در شبکه آزمایشی Goerli در دسترس است.»

در اینجا، لازم به ذکر است که آخرین به روز‌رسانی شبکه اتریوم در اواسط ماه ژوئن انجام شده بود. در آن زمان، بنیاد اتریوم در یک پست وبلاگی اعلام کرده بود:

«این ارتقا ادامه‌ نسخه‌ی برلین که فقط چند ماه پیش در شبکه اصلی اتریوم فعال شده، است. با شروع به کار روی به‌روزرسانی لندن در حالی که نسخه برلین هنوز در حال توسعه بود، تیم توسعه‌ توانست رکورد جدیدی را در سرعت ارائه این نسخه ثبت کند.»

گام بعدی در همین مرحله، استفاده از ارتقا لندن در شبکه آزمایشی Rinkeby در 7 ژوئیه است. به محض فعال شدن به‌روزرسانی با موفقیت در شبکه های آزمایشی، بلوکی برای فعالسازی در شبکه اصلی اتریوم تنظیم می‌شود.

به روزرسانی لندن تعداد زیادی EIP دارد که برجسته‌ترین و مورد بحث‌ترین آنها EIP-1559 است. EIP-1559 هزینه پایه را با توجه به میزان تقاضا و بر مبنای هزینه گس تعیین می‌کند.

این به‌روزرسانی همچنین شامل EIP های دیگر مانند 3198، 3529، 3541 و 3554 خواهد بود که هدف‌شان به تأخیر انداختن افزایش سختی شبکه تا اول دسامبر است زیرا هنوز گذار اثبات سهام آماده نیست.

در حال حاضر انتظارات زیادی از به‌روزرسانی لندن وجود دارد. مهم‌ترین آن‌ها این است که به ETH اجازه می‌دهد که رشد کند و ارزش آلتکوین‌ها را بالاتر ببرد. به‌تازگی توسعه‌دهندگان اتریوم گفته است که پیش‌بینی چنین چیزهایی سخت است و استدلال در مورد افزایش قیمت فاکتورهای دیگری را که ممکن است نتیجه عکس داشته باشند در نظر نمی‌گیرد.

 

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه