عضو SEC: دولت آمریکا نمی‌تواند بیت کوین را ممنوع کند

هستر پیرس (Hester Peirce) از اعضای کمیسیون SEC معتقد است که دولت آمریکا نمی‌تواند به ممنوعیت بیت کوین بپردازد. وی در این خصوص گفت ممنوع کردن چیزی که اساسا یک فناوری همتا به همتا است بسیار دشوار خواهد بود. وی امیدوار است که با وجود رییس جدید این کمیسیون که دانش زیادی در خصوص بیت کوین و ارزهای دیجیتال دارد، کمیسیون SEC بتواند به بررسی مجدد دلایل پذیرفته نشدن ETF های بیت کوین بپردازد.

عضو کمیسیون SEC: ممنوعیت فناوری همتا به همتا بسیار دشوار است

هستر پیرس از اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا که در جامعه ارزهای دیجیتال به اسم مادر کریپتو شناخته می‌شود در مصاحبه‌ای در خصوص این عرصه شرکت کرد و از وی پرسیده شد که آیا کابینه بایدن می‌تواند به ممنوعیت بیت کوین بپردازد یا خیر.

با وجود قوانین جدید ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاران نگران این موضوع هستند که آیا دولت به ممنوعیت ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین خواهد پرداخت یا خیر. بعضی از افراد هشدار داده‌اند در صورتی که دولت‌ها، بیت کوین را خطری برای سیستم مالی خود ببینند، به ممنوعیت و غیرقانونی کردن آن می‌پردازند.

پیرس که از طرفداران بیت کوین است درباره تایید ETF های بیت کوین توسط کمیسیون SEC سخن گفت. وی در خصوص احتمال ممنوعیت بیت کوین در آمریکا گفت:

به نظرم ممنوع کردن چیزی که اساسا یک فناوری همتا به همتا است بسیار دشوار خواهد بود. هدف اصلی، جلوگیری از استفاده از آن برای اهداف غیرقانونی است. من انتظار دارم که چنین اتفاقی رخ دهد.

هستر پیرس قبلا نیز گفته بود که اگر دولت در صدد ممنوعیت بیت کوین باشد احمق است و این کار همانند از کار انداختن اینترنت است.

دولت آمریکا نگران این موضوع است که از ارزهای دیجیتال برای فعالیت‌های غیرقانونی استفاده شود. ژانت یلن (Janet Yellen) وزیر خزانه‌داری آمریکا چندین بار گفته است که از ارزهای دیجیتال عمدتا برای فعالیت‌های مالی غیرقانونی استفاده می‌شود. وی هم‌چنین گفته بود که وزارت خزانه‌داری با سایر قانونگذاران همکاری می‌کند تا به قانون مناسبی برای عرصه ارزهای دیجیتال دست یابیم.

فاکس بیزینس (Fox Business) اخیرا گزارش داده بود که قانونگذاری ارزهای دیجیتال ممکن است از وزارت خزانه‌داری آغاز شود و کمیسیون SEC منتظر ابلاغ سیاست‌های قانونگذاری در خصوص ارزهای دیجیتال از جانب وزارت خزانه‌داری است.

کمیسیون SEC هم‌چنین رییس جدیدی را در راس امور خود می‌بیند. هفته گذشته گری گنسلر (Gary Gensler) به عنوان رییس جدید این کمیسیون منصوب شد. وی دانش و شناخت کاملی از بیت کوین و ارزهای دیجیتال دارد. گنسلر هم‌چنین رییس سابق کمیسیون معاملات آتی کالاها (CFTC) بوده است. انتظار می‌رود وی قوانین مختلفی برای ارزهای دیجیتال اعمال کند. هفته گذشته مجلس آمریکا لایحه‌ای تصویب کرد که به موجب آن، کمیسیون SEC و CFTC کارگروهی معطوف به ارزهای دیجیتال ایجاد خواهند کرد.

پیرس در خصوص احتمال تایید ETF بیت کوین در سال جاری توسط کمیسیون SEC گفت:

با وجود رییس جدید این کمیسیون، می‌توانیم به بررسی مجدد بعضی از دلایل پذیرفته نشدن ETF های بیت کوین در گذشته بپردازیم. در واقع در این زمینه، کانادا از ما جلوتر است. آنها نه تنها محصولات ETF بیت کوین را در اختیار دارند بلکه به محصولات ETF اتر نیز دست یافته‌اند.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه